کد خبر: 710082 A

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انهدام باندی حرفه‌ای و خطرناک در زمینه سرقت و درگیری مسلحانه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا لطفی، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: در تاریخ ۱۹ خردادماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری ۱۶۴ قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

مالباخته در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: ساعت ۱۶۰۰ منزلم را در نشانی بلوار ارتش- کوی لاله ترک کرده و ساعت ۲۳۰۰ ، در زمان مراجعت به منزل متوجه شدم که پشت درب ورودی خانه مسدود شده است! به سختی درب را گشوده و مشاهده نمودم که وسایل منزل به هم ریخته و مقادیری جواهرات و سکه طلا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان به سرقت رفته و سارقان با تخریب درب بالکن از محل متواری شدند.

با بررسی دقیق تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام "نجف . الف" شدند. در پی شناسایی هویت "نجف" به عنوان یکی از سارقین و با اقدامات ویژه پلیسی مشخص شد نجف با همدستی تعدادی از سارقین سابقه‌دار و خطرناک بصورت باندی و کاملا سازمان یافته اقدام به سرقت از منازل شهروندان در نقاط شمالی شهر تهران می‌کند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ و کنترل دقیق تحرکات این باند مجرمانه خطرناک، کلیه اعضای باند شناسایی و طی یک عملیات هماهنگ در تهران، فردیس و اندیشه تعداد ۵ عضو اصلی این گروه از سارقان به اسامی "نجف . الف" ، "مسعود . الف" ( برادر نجف ) ، "اکبر . م" (معروف به امین) ، "یعقوب . م" ( برادر اکبر ) و ناصر . ح به همراه ۶ نفر از همراهان و ایادی ایشان ، جمعاً به تعداد یازده  نفر دستگیر و به پایگاه یکم منتقل شدند.

در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان، علاوه بر کشف تجهیزات مورد استفاده در تخریب درب منازل، چندین قبضه قمه، گاز اشک آور بهمراه چندین پلاک خودرو دارای سابقه سرقت مورد استفاده از سوی سارقان در زمان سرقت منازل نیز کشف شد.

در تحقیقات از این گروه از سارقان، عضو دیگری از این گروه به همراه خریدار اصلی اموال مسروقه در غرب کشور شناسایی شدند که در بررسی سوابق این دو نفر مشخص شد که این دو نفر اخیراً توسط پلیس آگاهی همدان دستگیر شده اما یک نفر از آنها با تأمین قرار قانونی از سوی مقام قضایی آزاد شده است.

با اعزام تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و هماهنگی با مقام قضایی استان همدان، متهم حاضر در زندان به کارآگاهان تحویل داده شد و دیگر متهم پرونده نیز مجددا با همکاری پلیس آگاهی همدان دستگیر و هر دو متهم جهت ادامه تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در تحقیقات پلیسی از اعضای این گروه از سارقین حرفه‌ای و خطرناک، تاکنون بیش از ۷۵ محل سرقت در مناطق شمال، شمال غرب، شمال شرق تهران شناسایی شده که با جمع بندی اظهارات این تعداد از شکات و مالباختگان، تاکنون ارزش این پرونده بیش از ۷ میلیارد تومان برآورده شده است.

در بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که دو عضو این گروه از سارقان حرفه‌ای به اتهام درگیری مسلحانه با مأمورین گشت انتظامی در غرب کشور، تحت تعقیب پلیس قرار دارند  که با بررسی موضوع مشخص شد که این دو متهم طی درگیری با مأموران انتظامی، در یک درگیری مسلحانه یکی از مأموران را با شلیک گلوله از ناحیه کتف مجروح کرده و پس از آن بلافاصله از غرب کشور متواری شدند که در این خصوص به محض اتمام تحقیقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ، رسیدگی به پرونده درگیری مسلحانه این دو متهم نیز در محل وقوع درگیری مسلحانه انجام خواهد شد.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری این گروه از سارقان حرفه ای و خطرناک عنوان داشت : با دستگیری این گروه از سارقان، شاهد کاهش چشم گیر و قابل ملاحظه ای در وقوع سرقت های منازل به شیوه تخریب در شهر تهران بویژه در مناطق شمالی شهر تهران هستیم و تحقیقات ویژه پلیسی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر