کد خبر: 709908 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به بخشنامه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اعضای شورای شهر برای بازدیدهای خود نیازی به مجوز و هماهنگی ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علیخانی در صدویازدهمین جلسه شورای شهر تهران طی تذکری گفت: با عنایت به مفاد بند 3 و 8 ماده 71 قانون شوراها (مصوب 1/3/75 مجلس شورای اسلامی واصلاحات بعدی) مبنی بر وظایف نظارتی اعضای شورا بر حسن اجرای مصوبات و حسن اداره و اجرای طرح های مصوب توسط شهرداری ها و با عنایت به بند 7 ماده 6 و ماده 13 آیین نامه اجرایی تشکیلات شوراهای اسلامی شهرها مبنی بر لزوم همکاری سازمان ها و شرکت های شهرداری با نمایندگان معرفی شده از طرف شوراها جهت ارائه اطلاعات موردنیاز برای انجام اقدامات نظارتی آنها، به معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر داده می شود که صدور بخشنامه جدید این معاونت با ماهیت محدود کردن نحوه همکاری این معاونت با اعضای شورای اسلامی و مشاوران و کارشناسان معرفی شده و الزام به اخذ مجوز از دفتر معاونت برای ارائه گزارش و آمار و اطلاعات، توهین به شان نظارتی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران تلقی شده و باعث خلل در اجرای وظایف قانونی شوراها است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: انتظار می رود که با توجه به سوابق قبلی تذکر اینجانب در مورخ 21/12/96، اصلاح رویه فعلی در دستور کار این معاونت قرار بگیرد.  

وی تصریح کرد: از شهردار محترم انتظار داریم در این خصوص به معاونت حمل و نقل و ترافیک تذکر دهند. بخشنامه این معاونت یک توهین به شورا تلقی می شود.

آیین نامه حمل و نقل و ترافیک شهرداری شورای اسلامی شورای شهر شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر