کد خبر: 709853 A

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر تهیه اطلس اجتماعی در کلانتری‌های سراسر کشور، گفت: تمام ماموران پلیس بایستی دوره‌های روانشناسی و مددکاری را طی کنند.

به گزارش ایلنا، سردار ایوب سلیمانی در سومین جلسه کمیسیون اجتماعی ناجا، اظهار داشت: کلیه پرسنل کلانتری‌های کشور بایستی در حکم مشاور باشند برهمین اساس نگاه اجتماعی باید به سایر بخش‌های ناجا مانندیگان ویژه، مرزبانی و... تعمیم داده شود.

وی بر اولویت اقدامات اجتماعی در امور ناجا و نیز شناسایی پدیده‌های اجتماعی تاکید و تصریح کرد: اطلس اجتماعی در کلیه کلانتری‌ها بایستی به صورت جامع و کامل تهیه شود، همچنین ایجاد رده اجتماعی به ترتیب اولویت در همه کلانتری ها، یکی از امور مهمی است که باید انجام شود.

جانشین فرمانده ناجا به استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی مردم در حوزه کلانتری‌ها اشاره و عنوان کرد: در راستای ایجاد امنیت، استفاده از توان مردمی و معتمدان محلی، یکی از ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید در این نگاه راهبردی به آن توجه شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش مشاوران در سطح کلانتری ها، گفت: مشاوران کلانتری‌ها بایستی اقدامات اولیه و عمومی را انجام دهند و کار‌های تخصصی و فنی را به مراجع ذیصلاح مثل مراکز مشاوره ارجاع دهند.

سردار سلیمانی گفت: تمام ماموران پلیس در کلانتری‌های کشور بایستی دوره‌های روانشناسی و مددکاری را طی کرده و در این راستا برای پرسنل کارگاه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی سردار ایوب سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر