کد خبر: 709794 A

مدیرکل صندوق بازنشستگی کشوری:

مدیرکل حقوقی و امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: فوق‌العاده جذب بازنشستگان دانشگاهی وضرایب شغلی‌شان تعیین تکلیف شد.

به گزارش ایلنا، سید حسین ساقی با اعلام این خبر گفت: تعداد زیادی از مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری پس از دوران اشتغال و نائل شدن به بازنشستگی به دلایل مختلفی تلاش می‌‌‌کنند تا خواسته‌‌های خود را از طریق طرح دعوی در دیوان عدالت اداری مطرح و پیگیری کنند که این موضوع معمولا به دلیل اطلاعات ناکافی، در میان مشترکان از قوانین و مصوبات حقوقی مربوطه است.

وی ادامه داد: یکی از انواع این دعاوی که حجم بالایی از پرونده‌‌‌‌های حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری را به خود اختصاص داده، بحث فوق‌‌العاده‌‌‌های مصوب هیات امنای دانشگاه‌‌ها از جمله فوق‌‌العاده جذب بدون رعایت سقف و ضرایب شغلی است.

وی افزود: پس از پیگیری‌‌‌های فراوان و توافق‌‌های انجام شده و نظرات کارشناسی معاونت فنی صندوق، مقرر شد، ازاین پس، موارد مذکور در خصوص افراد واجد شرایط، با احتساب امتیاز حق شغل (بر مبنای ضرایب اعطایی وفق آئین‌‌نامه) کارکنان دانشگاه‌‌های علوم پزشکی و سایر موسسات پژوهشی و مراکز آموش عالی تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که تابع مصوبات هیات‌‌های امناء ذیربط شناخته شده‌‌‌اند، از تاریخ 1 / 12 / 1390، درخصوص شاغلین حوزه ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان انتقال خون ایران از تاریخ 20 / 2 / 1394 و همچنین احتساب فوق‌‌العاده جذب هیات امنا، بدون رعایت سقف، درخصوص کلیه کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی از تاریخ 1 / 1 / 1394 ، پس از احراز وصول کسور بازنشستگی متعلقه و رعایت سایر مقررات مربوط، در میانگین حقوق و مزایای دو سال آخر خدمت اشخاص و در اجرای ماده 6 قانون اصلاح پاره ای از مقررات اجرا و اصلاح شود.

مدیرکل حقوقی و امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برای جلوگیری از طرح دعاوی مشابه، مراتب طی نامه ای به دیوان عدالت اداری اعلام می‌‌‌شود تا ضمن اینکه در جریان موضوع قرار گیرند به شعب مختلف دیوان نیز برای اجرای این بند قانونی اطلاع‌‌رسانی انجام شود.

به گفته ساقی، با این اقدام حجم زیادی از دعاوی مطرح در شعب مختلف دیوان عدالت اداری کاهش یافته و موجب رضایت‌‌مندی مراجعان و مشترکان این صندوق را فراهم خواهد کرد.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر