کد خبر: 709600 A

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به صید بی رویه و غیر قانونی پرندگان مهاجر گفت: ۵۷ نفر از شکارچیان غیرمجاز دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به مهاجرت پرندگان به دلیل برودت هوا از اروپا بویژه سیبری به مناطق گرمسیر، اظهار کرد: بخش هایی از کشور ایران از جمله مناطق تالابی در شمال کشور و خوزستان میزبان این پرندگان مهاجر برای ادامه حیات هستند.

وی با بیان اینکه استان های مارندران،گیلان و خوزستان بیشترین سهم میزبانی را از این پرندگان با ارزش مهاجر بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: یگان حفاظت سازمان محیط زیست استان های مارندران ،گیلان و خوزستان برای پیشگیری از شکار بی رویه این پرندگان، طرح هایی را با حمایت دستگاه قضائی  اجرایی می کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، تصریح کرد: متاسفانه تعدادی افراد سودجو، اقدام به شکار این گونه از پرندگان می کنند که در این رابطه  ۵۷ نفر از شکارچیان غیر مجاز و غیر قانونی دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی با اظهار تاسف از عدم همکاری برخی از مسئولان محلی در استان مازندان با یگان حفاظت از سازمان محیط زیست، بیان کرد: در هر حال،  افراد سودجو در رصد ماموران هستند و در صورت بروز هرگونه رفتار غیر قانونی، هنجار شکنانه و تعرض به محیط زیست، با آنان برخورد قاطعی  می شود.

سرهنگ محبت‌خانی در خاتمه تاکید کرد:مردم فهیم و دوستدار محیط زیست منطقه همکاری خوبی با محیط بانان دارند.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست سازمان حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر