کد خبر: 709285 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهم پرونده حریق عمدی در منطقه سرچشمه تهران خبر داد که به قصد انتقام‌‌گیری اقدام به آتش زدن یک چاپخانه در این منطقه کرده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی در توضیح این خبر گفت: ساعت ۲۱:۰۰ مورخه ۱۵/۰۸/۱۳۹۷ وقوع یک آتش‌‌سوزی در چاپخانه‌‌ای در چهارراه سرچشمه به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد. با انجام عملیات اطفای حریق و اعلام تیم کارشناسی آتش‌‌نشانی مبنی بر عمدی بودن آتش‌‌سوزی، پرونده مقدماتی با موضوع «حریق عمدی» تشکیل و پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌‌‌‌های مداربسته، تصویر سرنشین یک موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت که نشان می‌‌‌داد این شخص به محل چاپخانه نزدیک شده و در حالی که صورتش پوشیده است، با بطری حاوی مواد اشتعال‌‌‌زا اقدام به آتش‌‌زدن چاپخانه کرده و از محل متواری شده است.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که چاپخانه به تازگی به فرد جدیدی کرایه داده شده است؛ تحقیقات از مستأجر جدید چاپخانه در دستورکار قرار گرفت اما این شخص قادر به معرفی فرد یا افرادی به عنوان کسانی که با آنها اختلاف یا درگیری داشته باشد، نشد.

گودرزی اضافه کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مستأجر سابق چاپخانه پسری ۳۰ ساله به نام "امیرحسین" (۳۰ ساله) دارد که یک موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ نیز در اختیار دارد و همزمان با وقوع آتش‌‌سوزی، از محل  سکونتش در منطقه مسعودیه تهران خارج و به شمال کشور رفته است. با شناسایی امیرحسین به عنوان مظنون اصلی پرونده، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند که امیرحسین همزمان با وقوع َآتش‌‌سوزی چاپخانه، در این محل حضور داشته است. با توجه به شواهد، دلایل و قرائن به دست آمده، هماهنگی‌‌‌های لازم با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران انجام و نهایتا امیرحسین در مورخه ۰۸/۱۰/۱۳۹۷ پس از مراجعت به محل سکونتش دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وی ادامه داد: امیرحسین در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به حریق عمدیدر  چاپخانه شد اما نهایتا لب به اعتراف گشود و صراحتا عنوان داشت که به قصد انتقام‌گیری این کار را انجام داده است؛ امیرحسین درخصوص انگیزه خود به کارآگاهان گفت: پیش از این من به همراه پدر و یکی از برادرانم، چندین سال در این چاپخانه مشغول به کار بودیم تا نهایتا به درخواست مالک چاپخانه مجبور شدیم تا چاپخانه جدیدی را برای ادامه کار خود پیدا کنیم. در طول چند سالی که در چاپخانه کار می‌‌کردیم، مشتری‌‌های خوبی پیدا کرده بودیم و هیچ مشکلی درخصوص دریافت سفارش کار و... نداشتیم اما پس از جابجایی چاپخانه ناگهان از تعداد مشتری‌‌هایمان به تعداد زیادی کاسته شد! در پیگیری موضوع متوجه شدم که مستأجر جدید چاپخانه تعداد زیادی از مشتری‌‌های سابق ما را به سمت خود کشیده است؛ کینه شدیدی از این رفتار پیدا کرده بودم و تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن از مستأجر جدید چاپخانه انتقام بگیرم تا اینکه تصمیم گرفتم تا چاپخانه را آتش بزنم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با توجه به طرح شکایت شاکی پرونده مبنی بر خسارت مالی ۱۵۰ میلیون تومانی به چاپخانه، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضاییصادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر