کد خبر: 709270 A

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران:

جلسه مرمت و باززنده‌سازی سقاخانه‌های تاریخی شهر تهران با حضور مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران، مشاوران و کارشناسان منطقه ۱۱ و ۱۲ شهرداری تهران برگزار شد.

 به گزارش ایلنا، ابوالفتح شادمهری در این جلسه گفت: در شهر تهران از گذشته سقاخانه‌های زیادی در نقاط مختلف جمعیتی ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد که در حال حاضر در محدوده حصار ناصری که بخشی از مناطق ۱۱ و ۱۲ شهرداری را در برمی‌گیرد تعداد ۳۷ سقاخانه شناسایی شده است که مشاوران و کارشناسان طرح‌های مربوطه را تهیه کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۳۰ سقاخانه در منطقه ۱۲ و مابقی آن در منطقه ۱۱ شهرداری قرار دارد که بسیاری از این سقاخانه‌ها به مرور زمان دستخوش تغییرات شده‌اند که نیاز به بازسازی و باز‌زنده‌سازی هستند. بر این اساس با انعقاد قرارداد مشاور مربوطه، طرح، نقشه، جزئیات و میزان آسیب‌های این سقاخانه‌ها، در همه بخش‌ها تهیه شده است.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران ادامه داد: با توجه به جایگاه و هویت این سازه‌ها در شهر تهران و استفاده شهروندان از این سقاخانه‌ها به دنبال آن هستیم که با بازسازی و باززنده‌سازی این بناها با توجه به شرایط و بافت این محدوده تاریخی امکان استفاده هرچه بیشتر از  این سقاخانه‌ها را برای شهروندان فراهم آوریم.

شادمهری اضافه کرد: عمده مالکیت این سقاخانه وقفی است؛ بنابراین شهرداری تهران با تهیه اسناد موجود و با تهیه عکس و نقشه درصدد مستندسازی و بانک اطلاعاتی دراین خصوص است.

سقاخانه مدیر بافت و بناهای تاریخی ابوالفتح شادمهری حصار ناصری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر