کد خبر: 709135 A

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان:

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان گفت: مشارکت در آموزش و پرورش متوقف شده، اما نهادیته کردن مشارکت می تواند، محقق شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دیدار سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با اولیای منتخب سراسر کشور صبح امروز در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

عباسپور، مدیر کل انجمن اولیا و مربیان در این نشست عنوان کرد: به طور ویژه برای خانواده‌ها و والدین الگوهایی تعریف شده تا بستر لازم برای مشارکت آنها در برنامه‌های آموزش وپرورش فراهم شود. اما به طور کل آموزش و پرورش یک لایه بسیار سخت دارد که در برابر مشارکت مقاومت می‌کنند و البته تلاش‌های زیادی شده اما آیین نامه‌ها به گونه ای است که سر سازگاری ندارد و ما باید مسیری پیدا کنیم تا این سد را بشکنیم.

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد: آن چیزی که ما شاهد هستیم این است که این نگاه هم از سوی وزیر و هم معاونان وزارتخانه وجود دارد که با مشارکت کار را پیش ببریم. آن چیزی که ما شاهدش هستیم این است که تصمیمات خوبی گرفته می‌شود و در چند جای سند تحول نیز تاکید شده که خانواده باید در برنامه ریزی، اجرا و سیاست گذاری مشارکت داشته باشند. مشارکت در آموزش و پرورش متوقف شده اما نهادینه کردن مشارکت می‌تواند محقق شود و همه دست اندرکاران آموزش و پرورش باید با این نگاه وارد شوند تا ما بتوانیم در این زمینه به توفیقاتی دست یابیم. 

وی ادامه داد: در این نشست از هر استان منتخب انجمن اولیا و مربیان حضور دارند و حتی از اساتید دانشگاه تا زنان خانه دار دعوت شده‌اند‌. اگر این سرمایه انسانی به کمک ما بیاید آموزش و پرورش می‌تواند کار خود را با کمترین مشکل پیش ببرد.
آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر