کد خبر: 708855 A

قبادی دانا مطرحکرد؛

رییس سازمان بهزیستی تاکید کرد: همکاری بیشتر با سازمان‌‌های مردم‌‌نهاد و پرهیز از موازی‌‌کاری با سازمان‌‌های دیگر از فعالیت‌‌‌هایی است که باید در سازمان بهزیستی بیشتر از قبل انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید قبادی دانا عصر امروز در آیین تکریم معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ما باید در سازمان بهزیستی کشور علمی‌‌‌تر و کارشناسی‌‌‌‌تر حرکت کنیم و از ظرفیت همه نیروهای سازمان استفاده بهینه کنیم.

وی با بیان اینکه آسیب‌‌‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌‌های رهبری است. ما قانون و علم کم نداریم فقط باید این قانون و علم را در جهت کاهش آسیب‌‌های اجتماعی به کار ببندیم، اظهار داشت: اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان، رسیدگی به کودکان کار و کودکان بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار از فعالیت‌‌‌های دیگری است که باید به طور کامل‌‌تر پیگیری کنیم.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به جلب مشارکت‌‌‌های مردمی وسرمایه اجتماعی تصریح کرد: همکاری بیشتر با سازمان‌‌های مردم‌‌نهاد و پرهیز از موازی‌‌کاری با سازمان‌‌های دیگر از فعالیت‌‌‌هایی است که باید در سازمان بهزیستی بیشتر از قبل انجام شود.

قبادی دانا افزود: تصدی‌‌گری باید کمتر شود و نظارت و تسهیل‌‌گری را باید افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه همانطور که در مبحث اورژانس اجتماعی فعالیت‌‌‌های خوبی شکل گرفته است، باید اولویت‌‌‌های دیگری را در نظر بگیریم و با شناسایی سکونت‌‌‌های غیررسمی فعالیت در این حوزه را بیشتر کنیم، خاطرنشان کرد: استفاده از دانش آی‌‌تی و همچنین استارتاپ‌‌ها می‌‌تواند به جامعه هدف خدمترسانی بیشتری داشته باشد.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه خدمات شاغلان بهزیستی باید جبران شود، ابراز داشت: باید انگیزه پرسنل سازمان بهزیستی بیشتر شود. همچنین در حوزه معتادان که ترک کرده‌‌‌اند و قهرمانان ترک اعتیاد نیز فعال باشیم تا در برگشت به جامعه موفق‌‌‌تر باشند. همچنین جامعه سالمندان نیز یکی دیگر از مسایلی است که در آینده به آن می‌‌پردازیم بدون اینکه موازی‌‌کاری با دستگاه‌‌های دیگر داشته باشیم.

وحید قبادی دانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر