کد خبر: 708379 A

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که در پوشش یک شرکت قطری اقدام به کلاهبرداری از کارجویان ایرانی می‌کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کیوان ظهیری، رییس پلیس پیشگیری پایتخت درباره جزییات این خبر گفت: در پی اخبار و اطلاعات دریافتی مبنی بر فعالیت دو نفر ایرانی در پوشش تبعه کشور قطر و اقدام به دریافت مبالغی به جهت اعزام نیروی کار به کشور قطر و کاریابی در پروژه ساخت ورزشگاه های مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ تیم عملیات کلانتری ۱۵۰ تهرانسر شناسایی باند مذکور را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: در اطلاعات بدست آمده مشخص شد این دونفر اقدام به ثبت یک شرکت نظافت اماکن خصوصی کرده‌اند و در پوشش این شرکت با ارائه اسناد و‌مدارک جعلی و معرفی خود به عنوان نماینده قانونی یک شرکت قطری که پیمانکار ساخت ورزشگاه های مورد استفاده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هستند، آگهی استخدام در فضای مجازی نشر می‌دادند و مبالغی از متقاضیان اخذ می‌کردند که تیم عملیات کلانتری ۱۵۰ تهرانسر با حضور در محل فعالیت این کلاهبرداران  ضمن اخذ دستور قضایی  اقدام به دستگیری و  پلمپ محل کردند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: با توجه به تحقیقات و بازجویی‌های اولیه مشخص شد این دو نفر آقا  ۴۵ و ۲۸ ساله و ایرانی هستند و با ایجاد فضای شبیه به دفتر شرکت قطری مربوط به جام جهانی قطر از شهروندان زیادی اقدام به کلاهبرداری نمودند در حالی که هیچ ارتباطی با این شرکت ندارند.

سرهنگ ظهیری تصریح کرد: شرکت های کاریابی بایداز مراجع رسمی مجوز داشته باشند و  شهروندان نیز ضمن دقت در انتخاب شرکت‌های کاریابی در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی چنین مجموعه هایی مراتب را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مطلع کنند.

2

کلاهبرداری رییس پلیس پیشگیری پایتخت سرهنگ ظهیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر