کد خبر: 708191 A

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف محموله قاچاق دارو به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارزی پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار علیر ضا لطفی در توضیح این خبر گفت: در پی اقدامات پلیسی، کارآگاهان معاونت مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی محل نگهداری مقادیر متنابهی از انواع داروهای قاچاق درمحدوده بزرگراه اشفری اصفهانی شدند.

با شناسایی دقیق محل نگهداری محموله قاچاق دارو، هماهنگی لازم با دستگاه قضایی انجام و صبح روز جاری پنجشنبه مورخ ۶ دیماه سال جاری در بازرسی از این محل بیش از ۲۳۰ هزار قلم انواع دارو کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. در بررسی مقدماتی از محموله داروی کشف شده مشخص شد این داروها عمدتا تولید دوکشور آمریکا و هندوستان و از نوع داروی ضد سرطان، نایاب و یخچالی هستند که متاسفانه در شرایط کاملا غیراستاندارد و غیربهداشتی نگهدای می شدند.

در تحقیقات از متهم دستگیر شده نیز مشخص شد که داروی های قاچاق کشف شده ، طی چند نوبت و به صورت غیرقانونی از طریق مرزهای شمال غرب وارد کشور شده و قرار بر آن بوده تا این داروها با انجام تبلیغات در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، به نشانی مشتریان ارسال شود . 

سردار علیرضا لطفی ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر گفت: طی هماهنگی های بعمل آمده با وزارت بهداشت مقرر گردیده تا این محموله از داروی های کم یاب تحویل این وزارتخانه شده تا انشاالله هرچه سریع تر در اختیار بیماران نیازمند آن قرار گیرد؛ متهم پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی مقام محترم قضایی وجهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

حجم ویدئو: 5.34M | زمان ویدئو: 00:00:47
سردار لطفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر