کد خبر: 708188 A

پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب که سال گذشته در زلزله آبان ماه تخریب شده بود، در هشتمین سفر وزیر بهداشت به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی این بیمارستان از نخستین روزهای پس از وقوع زلزله آغاز شد و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز شد.

با بازگشایی مجدد بیمارستان شهدای سرپل ظرفیت قبلی ۵۵ تخت بیمارستانی با اضافه شدن ۱۵ تخت بیمارستانی جدید به ۷۰ تخت افزایش یافت.

طرح توسعه بیمارستان شهدای سرپل ذهاب نیز با مشارکت خیرین کاشانی در زمینی به مساحت ۷ هزار متر مربع در کنار این بیمارستان با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که معاون اجتماعی وزارت بهداشت به همراه جمعی از خیرین سلامت از عملیات ساخت آن بازدید کردند.

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بیمارستان شهدای سرپل ذهاب با اشاره به شدت آسیب‌دیدگی و تخریب این بیمارستان در زلزله سال گذشته کرمانشاه، گفت: خوشبختانه امروز این بیمارستان به بهره‌برداری کامل رسید و در طول مدت مقاوم‌سازی و بهسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب، بیمارستان بانگر خدمات درمانی ارائه می‌داد.

سید حسن هاشمی ضمن بیان این مطلب،  افزود: طبق قولی که در سال‌ گذشته برای مقاوم‌سازی و تجهیز کامل بیمارستان شهدای سر پل ذهاب داده شده بود ، خوشبختانه توانستیم به قول خود عمل کنیم و این بیمارستان با تجهیزات کامل و تخصص‌های مختلف‌ آماده ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است.

همچنین استاندار کرمانشاه با اشاره به هشتمین سفر وزیر بهداشت در طی یکسال گذشته به استان کرمانشاه، گفت: خوشبختانه با مدیریت صحیح وزیر بهداشت، فضایی برای همکاری و کمک خیرین برای تجهیز و بهره‌برداری کامل از بیمارستان‌شهدای سر پل ذهاب صورت گرفت و علاوه بر کمک ‌خیرین، دولت با اعتبارات خوبی که برای این امر اختصاص داده بود توانستیم شاهد بهره‌برداری از بیمارستانی باشیم که نه‌تنها بازسازی و تجهیز شده بلکه مقاوم‌سازی هم در آن انجام شده است.

وزیر بهداشت کرمانشاه بهسازی مناطق زلزله زده بیمارستان شهدای سر پل ذهاب مقاوم سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر