کد خبر: 708173 A

وزیر بهداشت در بدو ورود به کرمانشاه خبر داد؛

وزیر بهداشت در بدو ورود به کرمانشاه اعلام کرد: امروز ۴۰ پروژه حوزه سلامت در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۷ پروژه از سوی خیرین و ۱۳ پروژه توسط وزارت بهداشت و با همکاری استاندار کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش ایلنا، وزیر بهداشت در بدو ورود خود به کرمانشاه و در فرودگاه این شهر گفت: بعد از زلزله سال گذشته غرب کرمانشاه، پروژه‌های بهداشتی و درمانی متعددی برای وزارت بهداشت و خیرین سلامت تعریف شد و خوشبختانه ۴۰ پروژه حوزه سلامت در این مناطق امروز به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۷ پروژه توسط خیرین سلامت و ۱۳ پروژه دیگر توسط وزارت بهداشت با همکاری استاندار کرمانشاه و مقامات محلی، ساخته شده است.

سید حسن هاشمی ادامه داد: از مهمترین پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری می‌رسد، مقاوم‌سازی و بهسازی بیمارستان تخریب‌شده شهدای سرپل ذهاب و ارتقای هتلینگ بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) قصر شیرین است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: دو پروژه بیمارستانی بسیار مهم در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در حال ساخت است؛ یکی از آنها بیمارستان مجهزی است که در سرپل ذهاب توسط خیرین کاشانی در حال ساخت است و امیدواریم که تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد و دیگری عملیات اجرایی ساخت بیمارستانی مجهز در اسلام آباد است که توسط بانک‌ها آغاز شده و امیدواریم در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

هاشمی درخصوص تاثیرات روانی افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: کمترین اثر افتتاح این پروژه‌ها این است که مردم احساس می‌کنند دولت آنها را تنها نگذاشته و در حوزه سلامت به نحو احسن به وظیفه خودش عمل کرده است. البته دریافت خدمات بهداشتی و درمانی حق مردم است و تصور می‌کنم که در این حوزه اقدامات بسیار خوبی با سرعت قابل قبول انجام شده است.

گفتنی است؛ این هشتمین سفر وزیر بهداشت به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه است.

به گزارش ایلنا، پس از گذشت یک سال از زلزله کرمانشاه و ویرانی‌های حاصل از آن، اینک ساخت و بازسازی برخی از مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت که در این زلزله تخریب شده یا آسیب جدی دیده بود، به بهره‌برداری می‌رسد. در سفر وزیر بهداشت به این استان، ۱۳ پروژه بخش دانشگاهی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید. افتتاح مقاوم‌سازی و بهسازی بیمارستان شهرستان سرپل ذهاب از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین در سفر وزیر بهداشت به سرپل ذهاب و قصرشیرین، از ۲۷ خانه بهداشت خیرساز در ۱۹ روستای سرپل ذهاب (مشنکار، الیاسی احمد، آب باریک، سرزل، کلاشی، کلینه، بانی هوان، بزمیر آباد، کوئیک عزیز، دارتوت، چناره علی مدد، تپه رش، امام عباس، تایشه‌ای، قره بلاغ اعظم، میل قادر، تپه داراب خان، گلم کبود، کیله سفید)، ۳ روستای جوانرود ( زیران، مزران، چشمه میران)، یک روستا در قصرشیرین( آقا برار)، ۲ روستای اسلام آباد غرب (چغا گل، ضمیمه شیان)، یک روستای گیلانغرب (شیرزادی)، یک روستای ثلاث باباجانی ( آبدالان میرکی) بهره‌برداری می شود. همچنین افتتاح بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی، افتتاح نوسازی بیمارستان قصرشیرین و تعمیرات هتلینگ بیمارستان اسلام آبادغرب از دیگر پروژه‌هایی است که همزمان با سفر وزیربهداشت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. گفتنی است، در این سفر در مراسمی از خیرین فعال در مناطق زلزله‌زده نیز قدردانی می ‌شود.

بیمارستان وزیر بهداشت کرمانشاه پروژه مناطق زلزله زده حوزه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر