کد خبر: 708028 A

امام خبر داد:

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از ترخیص ۳۰ درصدی قطعات واگن‌های مترو از گمرک بندرعباس خبر داد و تاکید کرد: این قطعات به زودی وارد خطوط تولید شرکت واگن‌سازی مترو خواهند شد.

به گزارش ایلنا، علی امام ضمن اعلام این خبر گفت: قطعات ۷۰ دستگاه واگن مترو در گمرک بندرعباس بود که در روزهای شنبه و یکشنبه ۳۰ درصد از آن ترخیص شد، اما ترخیص باقی قطعات منوط به پرداخت ۴۳ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده است.

وی با اشاره به نامه شهردار تهران به رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: شهردار تهران در مکاتباتی که با ریاست سازمان امور مالیاتی داشت، موضوع تخفیف بر مالیات بر ارزش افزوده واگن‌‌های مترو را پیگیری کرد.  

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به لزوم توجه ویژه نمایندگان مجلس به حوزه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: واردات قطعات مترو در سال‌‌های گذشته مشمول معافیت گمرکی می‌‌شد، پس از لغو این معافیت، دولت در بودجه سالانه مبلغی را برای ترخیص قطعات مترو تخصیص می‌‌دهد که بسیار ناچیز است، به طوری که متروی تهران ۶۴ میلیارد تومان از سال‌های گذشته به گمرک بدهکار است و دولت تنها ۱۵ میلیارد تومان به این حوزه تخصیص می‌‌دهد که کمتر از یک چهارم بدهی مترو به گمرک است.

علی امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر