کد خبر: 707797 A

فراهانی خواستار شد؛

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در نامه‌ای به شهردار تهران خواستار تمهیدات شهرداری برای رایزنی با مجلس و دولت درخصوص سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده و فرایند تخصیص این سهم در لایحه بودجه 98 شد.

به گزارش ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در نامه‌ای به پیروز حناچی، شهردار تهران خواستار تمهیدات شهرداری برای رایزنی با مجلس و دولت درباره تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور شد.

 در متن این نامه آمده است: ضمن آرزوی توفیق روزافزون، همانگونه که استحضار دارید یکی از منابع کلیدی بودجه سالانه شهرداری تهران، سهم از مالیات بر ارزش افزوده و فرایند تخصیص این سهم است. با عنایت به پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 1398 کل کشور درباره تغییر شیوه تخصیص و توزیع سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده در بند «ح» جزء «ه» تبصره 6 و موکول نمودن آن به تصمیم شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطمئنا در تخصیص و تامین به موقع این بخش از منابع شهرداری تهران اختلالات جدی وارد خواهد کرد؛ لذا شایسته است دستور فر مایید اقدامات لازم به‌ویژه رایزنی هم‌زمان با دولت و مجلس برای استثناء تهران و کلانشهرها از شمول این تغییر و تداوم بند «ط» جزء «ه» تبصره 6 بودجه سال 1397 کل کشور در دستور کار قرار گرفته و نتایج به این کمیته منعکس گردد.

نامه فراهانی

دولت شهرداری تهران مالیات بر ارزش افزوده رایزنی مجلس مجید فراهانی بودجه 98 رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر دولت شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر