کد خبر: 707663 A

رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس دانشگاه امیر کبیر با تاکید براینکه بودجه سال ۹۸ این دانشگاه کافی نیست، گفت: اگر رشد بودجه بر اساس افزایش حقوق‌ها نباشد، قطعا معنایش این است که ما باید از سایر هزینه‌های پژوهشی، آموزشی و تغذیه کم کنیم.

احمد معتمدی (رئیس دانشگاه امیرکبیر) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به بودجه‌ پیشنهادی دانشگاه امیرکبیر در لایحه پیشنهادی سال 98 گفت: ظاهرا بودجه سال 98 این دانشگاه به نسبت سال گذشته 14 تا 15 درصد افزایش پیدا کرده، البته ممکن است هر لحظه این میزان تغییر کند.

وی ادامه داد: اگر بخواهند حدود 20 درصد حقوق اساتید و کارمندان را افزایش دهند و در عین حال تنها 15درصد بودجه افزایش یابد، این اصلا قابل اجرا نیست، زیرا همین الان هم ما به سختی دانشگاه را می‌چرخانیم. باید جزئیات بودجه را ببینیم تا بتوانیم قضاوت کنیم که دقیقا چه میزان است، اما اگر رشد بودجه بر اساس افزایش حقوق‌ها نباشد، قطعا معنایش این است که ما باید از سایر هزینه‌های پژوهشی، آموزشی و تغذیه کم کنیم، واقعا این وضعیت دیگر برای دانشگاه‌ها مقدور نیست، از این رو با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد.

معتمدی تصریح کرد: باید ببینیم در نهایت چه چیزی نصیب دانشگاها می‌شود و چه تعهدات جدیدی به عهده ما است. به هر حال فکر می‌کنم اگر رشد بودجه کمتر از 20 درصد باشد مشکلات افزایش پیدا می‌کند نه کاهش.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه انتظار افزایش بودجه به میزان کافی را داشتیم، گفت: انتظارمان این بود با توجه به افزایش تورم امسال که همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و با توجه به افزایش حقوقی که برای سال آینده خواهیم داشت، حداقل بودجه‌ ۲۰ درصد افزایش پیدا کنند. با وجود این مشکلات و افزایش این میزان بودجه دانشگاه‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

وی درباره اصلاح میزان بودجه دانشگاه گفت: به هر حال دولت پیشنهادش را داده و تصویب نهایی با مجلس است، اما امیدواریم اصلاحات لازم در مجلس صورت بگیرد.شکی نیست که اگر بودجه به اندازه کافی نباشد و از یک حدی کمتر باشد قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.

احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر