کد خبر: 707358 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه تا آخر پاییز بیش از 30 روز سالم داشتیم، گفت: می‌توان گفت سالم بودن 16 روز آن به خاطر بارندگی و حدود 14 روز آن ناشی از معاینه فنی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جریان افتتاح شش خط معاینه فنی با بیان اینکه طرح کاهش برای کنترل معاینه فنی از سال 95 مصوب شد، اظهار کرد: اما متاسفانه این طرح مدتی عملیاتی نشده بود و برخی فکر می‌کردند تبعات آن موجب نارضایتی خواهد شد با وجود این امسال مردم اصرار داشتند این طرح در سطحی وسیعتر اجرا شود.

وی عنوان کرد: وقتی اعلام کردیم مراکز معاینه فنی از آبانماه به صورت 24 ساعته کنترل می‌شوند با این رویکرد مواجه شدیم که شهرداری بالاخره برای آلودگی هوا کاری کرده است بالاترین نسبتی که در رضایتمندی‌های ما رای آورده است کنترل معاینه فنی از سوی شهرداری تهران بوده است و این نشان می‌دهد مردم به آلودگی هوا حساس هستند و به اجرای سیاست‌های ما کمک می‌کنند.

او افزود: معاینه فنی امسال کمک زیادی به کاهش آلودگی هوا کرد؛ اگر چه بخشی از کاهش آلودگی به خاطر بارندگی‌ها بود در سه ماهه پاییز امسال نسبت به سال گذشته 16 روز بیشتر بارندگی داشتیم ولی تا آخر پاییز بیش از 30 روز سالم داشتیم که این نشان می‌دهد 16 روز آن به خاطر بارندگی و مابقی آن ناشی از معاینه فنی بوده است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در سال گذشته سه روز بعد از بارندگی طول می‌کشید تا تهران مجددا آلوده شود گفت: امسال پس از هر بارندگی حداقل شش روز و حداکثر 9 روز طول می‌کشید تا به مرز آلودگی برسیم و این پایداری باعث می‌شد مجددا با ورزش یک باد و عواملی نظیر آن سلامت یک شهر ادامه یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: پاییز را توانستیم حتی بدون یک روز ناسالم برای همه مردم بگذرانیم و این کار به کمک اجرای معاینه فنی انجام شد.

حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرداری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر