کد خبر: 707093 A

مومنی خبر داد:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تفاهم این ستاد و سازمان زندان‌ها به منظور افزایش حدودا سه برابری ظرفیت نگهدادی معتادان در اردوگاه فشافویه خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسکندر مومنی در مراسم مبادله تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان زندان‌ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع مواد مخدر و ارتباطش با آسیب‌های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. در کشوری هستیم که همسایه ما سالانه ۱۰ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند و در ۲۰ سال اخیر تولید مواد مخدر در افغانستان ۵۰ برابر رشد کرده و از ۲۰۰ تن به ۱۰ هزار تن رسیده است.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند و ۵۵ درصد طلاق‌ها ناشی از مواد مخدر است. بسیاری از جرایم از قتل و جنایت گرفته تا سرقت، ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است بنابراین منطق حکم می‌کند به این موضوع توجه جدی داشته باشیم. در ستاد مبارزه با مواد مخدر چند اولویت در نظر گرفتیم که از پیشگیری تا مقابله و درمان و مبارزه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه اولویت ما در کوتاه‌‌‌مدت جمع‌آوری و درمان معتادان متجاهر است، اظهار داشت: در کشور ۴۰ الی ۵۰ هزار معتاد متجاهر داریم که ۱۵ هزار نفر مربوط به تهران است.

مومنی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم همه معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم، تصریح کرد: مطالبه مردم از متولیان این است که حتما با این پدیده به صورت علنی برخورد شود. اردوگاه فشافویه حدود هزار و ۷۰۰ نفر ظرفیت دارد که بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا و اجرایی می‌شود، به پنج هزار نفر افزایش می‌یابد. دیروز هم جلسه خوبی با رییس قوه‌قضاییه داشتیم که پیشنهادات خوبی ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

اسکندر مومنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر