کد خبر: 706750 A

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل اعلام کرد:

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)در چارچوب همکاری های مشترک و با عنایت به تفاهم نامه ای که با یکدیگر دارند، توافق کردند تا اولین فراخوان طرح های مشترک تحقیقاتی را در سال ۲۰۱۹ اعلان عمومی کنند.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش ایلنا، حسین سالار آملی اظهار داشت: این برنامه به مدت دو سال جرا خواهد شد و تنوع زیستی، اقتصاد بیولوژیک و امنیت غذایی، محیط زیست از جمله آب، تغییرات آب و هوایی و سلامت اولویت های تحقیقاتی این فراخوان هستند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: طرح هایی که به مسائل و حوزه فنی و حرفه ای بپردازند، در اولویت انتخاب و حمایت قرار خواهند گرفت.

سالار آملی در خصوص اهداف این فراخوان مشترک گفت: تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها، هماهنگی همکاری دوجانبه بین محققان ایرانی و آلمانی و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و کمپین‌های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.

وی افزود: متقاضیان باید پروپوزال‌های خود را بعد از هماهنگی با یک محقق آلمانی به زبان انگلیسی تا تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ به مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ایمیل a_kouhian@msrt.ir ارسال کنند.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان به زبان‌های انگلیسی و فارسی، نمونه پروپوزال و توضیحات جانبی به سایت مرکز همکاری های علمی بین المللی به نشانی https://cisc.msrt.ir/fa/news/category-archive/211/1397/9 مراجعه کنند.

آلمان امور بین الملل جمهوری اسلامی ایران علوم تحقیقات و فناوری فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر