کد خبر: 706478 A

فرمانده انتظامی شهرستان قوچان از شناسایی و دستگیری عاملان کلاهبرداری ۳ میلیارد ریالی در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ قدیر مصرخانی در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری۳میلیارد ریالی از او توسط فردی ناشناس، موضوع شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود:در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد  شاکی اقدام به خرید ارز به مبلغ۳میلیارد ریال از طریق یک سایت نامعتبر به نام(riverpoker)کرده است که سارقان پس از دریافت وجه اقدام به مسدود کردن idشاکی کرده و پاسخگوی وی نیستند.

سرهنگ مصرخانی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته پس از هماهنگی قضائی ۲ متهم پرونده را در استان های غربی کشور و یک متهم دیگر را در استان های شمالی کشور(مازندران) شناسایی و با دستور مرجع قضائی، پرونده برای دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسراهای مربوطه ارسال شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان قوچان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان برای پیشگیری از دسترسی ها و برداشت های غیرمجاز هرگز در اینترنت و شبکه های اجتماعی برنامه های خود را از سایت های غیرمعتبر دریافت نکنند.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان قوچان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر