کد خبر: 706434 A

وزیر بهداشت گفت: در مجموع در سفر به استان سیستان و بلوچستان عملیات ساخت ١٥٠٠ تخت بیمارستانی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی در سفر به استان سیستان و بلوچستان، پس از ورود به چابهار درجمع خبرنگاران اظهار کرد: جای خرسندی است سفری که بیش از دوماه قبل برنامه ریزی و پیش بینی شده بود، انجام شد؛ در این سفر عملیات ساخت بیمارستان ٥٤٠ تختخوابی چابهار با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آغاز خواهد شد. همچنین در این سفر، تعدادی طرح و پروژه بهداشتی و درمانی در شهرهای ایرانشهر، فنوج و نیکشهر افتتاح شده یا عملیات ساخت آنها آغاز می شود.

هاشمی آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ٥٤٠ تختخوابی ایرانشهر را که با کمک و همراهی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ساخته و به بهره برداری خواهد رسید را از دیگر برنامه های سفر به سیستان و بلوچستان برشمرد و گفت: در این سفر، تعدادی از پروژه های بهداشتی و درمانی در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به بهره برداری خواهد رسید

وزیر بهداشت با بیان اینکه در دومین روز سفر به سیستان و بلوچستان، تعدادی پروژه نیز در شهر  خاش و زاهدان افتتاح و به بهره برداری می رسد، افزود: در زاهدان نیز عملیات ساخت بیمارستان ٥٠٠ تختخوابی کلید خواهد خورد و می توان گفت درمجموع در این سفر، عملیات ساخت ١٥٠٠ تخت بیمارستانی آغاز خواهد شد. همچنین در این سفر بیش از ٢٠ پروژه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر ساخت دانشکده پزشکی در منطقه چابهار با توجه به توسعه ساحل مکران و موقعیت استراتژیک منطقه چابهار و رشد جمعیت، تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساخت دانشگاه مقرراتی را وضع کرده و باید براساس همان مقررات عمل کنیم، ساخت دانشگاه مساله ای نیست که ما بتوانیم مجوز دهیم، بلکه مبتنی بر زیرساخت هایی است که باید فراهم شود. درحال حاضر دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر وجود دارد که امیدواریم این استعداد و پتانسیل را داشته باشد تا به دانشگاه ارتقا پیدا کند. درعین حال چابهار در زمینه ساخت دانشکده در مراحل اولیه قرار دارد و چنانچه بتواند استانداردها و شاخص های موردنیاز که قانون تعیین کرده را کسب یا فراهم کند، یکی از مراکز آموزشی مهم این منطقه محسوب خواهد شد.

استان سیستان و بلوچستان امام خمینی رشد سیستان و بلوچستان شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر