کد خبر: 706347 A

استاندار تهران:

استاندار تهران زدودن چهره شهر از معتادان متجاهر و کودکان کار و خیابان و ساماندهی آنها را یکی از انتظارات دولت دانست.

به گزارش ایلنا،‌ انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با فرمانده انتظامی و روسای پلیس‌های تخصصی تهران بزرگ گفت: نیروی انتظامی در موضوع جمع آوری، غربالگری و ایجاد ظرفیت نگهداری دو هزار نفره برای معتادان متجاهر در استان تهران، نقش مهمی داشته و اخلاق پذیری و زیست پذیری در استان تهران را محقق ساخته است.

انوشیروان محسنی بند ی، با بیان اینکه فعالیت در هر نهادی حساسیت، ویژگی‌ها و سختی‌هایی دارد، تصریح کرد:  سختی فعالیت نیروی انتظامی بر مزیت هایش برای فعالان عرصه نظم و امنیت  بیشتر است.

استاندار تهران با اشاره به حضور نیروهای انتظامی در شرایط سخت برف و یخبندان و شب و روز و در زمان های وقوع  بحران در داخل و بیرون شهر تاکید کرد: در هر بحرانی حتی پیش از حضور دستگاه های امدادی این  نیروهای انتظامی است که حضوری قوی و اثرگذار دارند.

محسنی بندپی ادامه داد: در هر جامعه ای اگرامنیت، نظم، انضباط  و آرامش  فراهم شود سایرآحاد جامعه نیز نقش خود را به درستی ایفا می کنند، عنوان کرد: ویژگی اخلاق مداری و جامعه محوری نیروی انتظامی در فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری هم تاکید شده است و ایشان بر این اصل تاکید دارند که مردم ولی نعمت ما هستند و باید به گونه‌ای با مردم رفتار شود که احساس سختی به آنها نرسد.

وی نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت و آرامش مردم به ویژه در شرایط خاص از جمله مشکلات و فشارهای اقتصادی مهم دانست و گفت: ابعاد مختلف پلیس از  راهنمایی و رانندگی تا پلیس فتا، پیشگیری و امنیت نشان دهنده وظیفه مهم، حساس و خطیر این قشر از زحمت کشان جامعه است.

استاندار تهران رفع چهره شهر از معتادان متجاهر و کودکان کار و خیابان و ساماندهی آنها را یکی از انتظارات دولت دانست و افزود: نیروی انتظامی در موضوع جمع آوری، غربالگری و ایجاد ظرفیت نگهداری دو هزار نفره برای معتادان متجاهر در استان تهران نقش مهمی داشته است و اخلاق پذیری و زیست پذیری در استان تهران را محقق ساخته.

بندپی در پایان گفت: خوشبختانه، روش مدبرانه، خلاقانه و بهره مندی از نیروهای متخصص در نیروی انتظامی، شرایط ایمن و خوبی را در شهر تهران فراهم کرده است و هر اقدام خوب و مثبت در  شهر تهران برای کشور الگوست و حتی عملکرد منفی در استان تهران می تواند در کل کشور اثرگذار باشد.

استان تهران جامعه دولت کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر