کد خبر: 706180 A

استاندار تهران:

استاندار تهران تاکید کرد: نیروی انتظامی در موضوع جمع‌‌‌آوری، غربالگری و ایجاد ظرفیت نگهداری دو هزار نفره برای معتادان متجاهر در استان تهران نقش مهمی داشته و اخلاق‌‌پذیری و زیست‌‌‌پذیری در استان تهران را محقق ساخته است.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز در نشستی با رئیس پلیس تهران بزرگ، معاونان وی و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ که در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: روش مدبرانه، خلاقانه و بهره‌‌‌مندی از نیروهای متخصص در نیروی انتظامی شرایط ایمن و خوبی در شهر تهران فراهم کرده است. 

وی با بیان اینکه فعالیت در هر نهادی حساسیت، ویژگی‌‌‌ها و سختی دارد، اظهار داشت: سختی فعالیت نیروی انتظامی بر مزیت‌‌‌هایش برای این فعالان عرصه نظم و امنیت  بیشتر است.

استاندار تهران با اشاره به حضور نیروهای انتظامی در شرایط سخت برف و یخبندان و شب و روز و در همه زمان‌‌های وقوع بحران در داخل و بیرون شهر تصریح کرد: در هر بحرانی حتی پیش از حضور دستگاه‌های امدادی این نیروهای انتظامی است که حضوری قوی و اثرگذار دارند.

محسنی بندپی با بیان اینکه در هر جامعه‌‌‌ای اگر امنیت، نظم، انضباط و آرامش فراهم شود سایر آحاد جامعه نیز نقش خود را به درستی ایفا می‌‌‌‌کنند، خاطرنشان کرد: ویژگی اخلاقمداری و جامعه محوری نیروی انتظامی در فرمایشات امام راحل و رهبری هم تاکید شده است و ایشان بر این اصل تاکید دارند که مردم ولی نعمت ما هستند و باید به گونه‌‌‌ای با مردم رفتار شود که احساس سختی به آنها نرسد.

وی نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت و آرامش مردم به ویژه در شرایط خاص از جمله مشکلات و فشارهای اقتصادی مهم دانست و ابراز داشت: ابعاد مختلف پلیس از راهنمایی و رانندگی تا پلیس فتا، پیشگیری و امنیت نشاندهنده وظیفه مهم، حساس و خطیر این قشر از زحمتکشان جامعه است. 

استاندار تهران رفع چهره شهر از معتادان متجاهر، کودکان کار، خیابان و ساماندهی آنها را یکی از انتظارات دولت دانست و بیان کرد: نیروی انتظامی در موضوع جمع‌‌‌آوری، غربالگری و ایجاد ظرفیت نگهداری دو هزار نفره برای معتادان متجاهر در استان تهران نقش مهمی داشته و اخلاق‌‌پذیری و زیست‌‌پذیری در استان تهران را محقق ساخته است.

محسنی بندپی ادامه داد: هر اقدام خوب و مثبت در کشور الگوست و حتی عملکرد منفی در استان تهران می‌‌‌تواند در کل کشور اثرگذار باشد.

انوشیروان محسنی بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر