کد خبر: 706101 A

رئیس پلیس پایتخت از کشف ۱۲ تن و ۶۳۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین رحیمی"، در تشریح جزئیات این خبر، گفت: با تلاش شبانه روزی ماموران مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ تن و ۶۳۴ کیلوگرم انواع موادمخدر در شهر تهران کشف و در این رابطه ۵۷۰ قاچاقچی دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه عزم پلیس در مبارزه با سواداگران مرگ جدی و برابر قانون است، خاطرنشان کرد: هیچ نقطه‌ای از شهر تهران برای حضور قاچاقچیان موادمخدر امن نیست، چرا که با همت و تلاش کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر و اشرافیت اطلاعاتی آنان، قاچاقچیان مواد مخدر در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر خواهند شد.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه از اجرای این طرح در محله های شهر تهران خبر داد و گفت: تا کنون ۲۷۱ مرحله طرح امنیت محله محور و ارتقاء امنیت اجتماعی، در محلات شهر تهران اجرا و ۸ هزار و ۷۴۰ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده اند که این میزان دستگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در این عملیات ها از مخفیگاه سوداگران مرگ، ۵۴۹ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شده، تصریح کرد: در این رابطه ۲ هزار و ۳۱۹ دستگاه خودرو و یک هزار و ۵۲ دستگاه موتورسیکلت ازخرده فروشان و توزیع کنندگان موادمخدر و سوداگران مرگ توقیف شده است.

سردار رحیمی، با اشاره به انهدام ۵۱  باند قاچاق مواد مخدر در پایتخت در ۹ ماهه نخست امسال، تصریح کرد: در این مدت ۲۹ هزار و ۴۸۱ معتاد پرخطر و متجاهر از سطح معابر شهر تهران جمع آوری که از این تعداد ۲ هزار و ۶۵۵ نفر پالایش، ۱۸ هزار و ۲۷۴ نفر تحویل گرمخانه خاوران و ۸ هزار و ۵۵۲ نفر از معتادان نیز تحویل مراکز باز پروری شدند که این مهم بیانگر دستگیری یک و نیم برابری معتادان متجاهر شهر تهران است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم با پلیس، افزود: مبارزه با موادمخدر در شهر تهران طبق روال همیشه انجام می شود، پاسخگویی به دغدغه و مطالبات شهروندان صورت گرفته و سعی شده که امنیت عمومی برای تمام شهروندان مهیا شود.

سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر