کد خبر: 706063 A

حبیب‌زاده خبر داد:

معاون نظارت شورای شهر تهران از ورود شهرداری تهران برای ایمن‌سازی گودهای خطرناک شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران از ورود شهرداری به ایمن‌سازی گودهای خطرناک خبر داد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون آمار گودهای شهر تهران به تفکیک گودهای خطرآفرین، دارای سازه نگهبان، دارای مدت مقاومت تقسیم می‌شوند و گودهای دیگری هم وجود دارند که با داشتن سازه نگهبان به دلیل اتمام مدت زمان استاندارد این سازه خطرآفرین شده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: هم‌اکنون قوانین و مقررات لازم برای ایمن‌سازی شهر در برابر تهدید گودهای خطر‌آفرین وجود دارد و نیازی به مصوبه جدید نیست.

حبیب زاده در خصوص دلایل عدم ورود گسترده به موضوع ایمن‌سازی گودهای شهر تهران توسط مدیریت شهری گفت: این گودها عموما دارای مالکینی از بخش خصوصی هستند که ورود به آنها نیازمند احکام قضائی و نیازمند هزینه قابل توجهی است. از این روی برای ورود به این گودها موانع حقوقی و مالی وجود دارد.

وی ادامه داد: البته براساس قانون درصورتی‌که گودی سلامت شهر را تهدید کند، شهرداری می‌تواند راسا به آن ورود کرده و اقدام به پر کردن گود کند و هزینه‌های انجام‌شده را از طریق قانونی از مالک با هزینه بالاسری آن دریافت کند.

معاون نظارت شورای شهر تهران اعلام کرد: بر همین اساس در صورتی که شهرداری تشخیص دهد که وجود گودی، سلامت همسایگان را مورد تهدید قرار داده است راسا به آنها ورود می‌کند و ما نیز این موضوع را از شهرداری‌های مناطق خواسته‌ایم و تاکنون چندین مورد از این اقدام در مناطق مختلف شهرداری برای ایمن‌سازی انجام شده است.

شهرداری افشین حبیب زاده معاون نظارت شورای شهر تهران ایمن سازی گودهای خطرناک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر