کد خبر: 706061 A

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری اولین جشنواره پیوند یلدا و کریسمس در کاخ سعدآباد تهران خبر داد و گفت: به منظور تقویت مشترکات فرهنگی و ترویج زمینه های صلح و دوستی میان ادیان و ملتها، جشنواره پیوند یلدا و کریسمس با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری تهران و موسسه مهرگان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان معرفی ظرفیت های فرهنگی کشور را از مواهب برگزاری چنین جشنواره هایی برشمرد و تصریح کرد: شب یلدا از جشن های کهن و زیبای ایرانی است که در این جشنواره با حضور میهمانان خارجی با اجرای برنامه هایی چون حافظ خوانی و شاهنامه خوانی برگزار شد و مورد استقبال میهمانان خارجی قرار گرفت.

معاون شهردار تهران افزود: اجرای چنین برنامه هایی باعث تقویت دیپلماسی عمومی و نفوذ فرهنگی در میان ملل و ادیان مختلف می شود و اسلام و مسیحیت با داشتن مشترکات فرهنگی فراوان می توانند نویدبخش صلح و آرامش در جهان باشند.

مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران، سیدمحمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، الکساندرلیخت سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، جمعی از کاردانان فرهنگی و مدیران سازمانها، نهادها، بانکها و انجمن های بین المللی و علاقمندان به رسوم و آیین های ایران از میهمانان حاضر در این برنامه بودند.

اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران کریسمس گردشگری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر