کد خبر: 705760 A

در اطلاعیه سازمان هواشناسی مطرح شد؛

سازمان هواشناسی در پی فعالیت سامانه بارشی در کشور، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش برف در مناطق سرد سیر کشور و مواج شدن خلیج فارس هشدار داده است.

 

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: براساس نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، با تقویت سامانه بارشی فعال در غرب و شمال غرب کشور، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل قزوین، البرز، تهران و سواحل دریای خزر می رسد. براین اساس وضعیت هوا در استان‌های تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

امروز (۳۰ آذر) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه (اول دی) بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، جنوب خراسان رضوی، ارتفاعات شمال شرق سمنان و شمال خراسان جنوبی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بنابراین در جاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده، لغزندگی معابر و کاهش دید پیش‌‌‌‌بینی می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم هموطنان با خودروی مجهز به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مسافرت کنند و سازمان‌ها و نهادهای مسئول اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین طی فردا (اول دی) خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج بین دو تا سه متر پیش‌‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر