کد خبر: 705480 A

رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه مردم شرکای ما در کشف جرم هستند، گفت: برای داشتن سازمانی پویا و پیشگام، بایستی به دانش و فناوری‌های روز دنیا مجهز باشیم.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مقیمی در نشست تخصصی تحول پلیس آگاهی، اظهار داشت:باید بدانیم تحولات اجتماعی مستمرا در حال تغییر است و اگر نپذیریم قطعا دچار عقب ماندگی می‌شویم.

وی افزود: برای داشتن سازمان پویا و پیشگام، بایستی به دانش و فناوری‌های روز دنیا مجهز باشیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر اینکه"تحول"؛ لازمه یک سازمان برای ارتقاء و پیشرفت است، ناکارآمدی روش‌های سنتی کشف جرم، تغییر اساسی در سطح سواد مجرمان، ایجاد زمینه و فضا‌های جدید ارتکاب جرم، تنوع، گستردگی و پیچیده شدن جرایم را از دلایل و ضرورت‌های تحول در پلیس آگاهی عنوان کرد.

وی همچنین به اقدامات تحولی پلیس آگاهی اشاره و مطرح کرد: تعیین مسیر تحول، از طریق تبیین سند چشم انداز، معماری نوین پلیس آگاهی، سند راهبردی، حرکت به سمت استانداردسازی رفتار و توانمندسازی تخصصی کارکنان و ... امکان پذیر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه "تیم محوری" در پلیس آگاهی حرف اول را می‌زند، تصریح کرد: در گذشته، در پلیس آگاهی یک کارآگاه به تنهایی جرم را کشف می‌کرد، اما در حال حاضر، اقدامات به صورت تیمی شکل می‌گیرد، به طوری که به محض وقوع جرم، در اولین اقدام، تیم "بررسی صحنه جرم" به محل وقوع حادثه اعزام می‌شود، امروز "تیم محوری "در پلیس آگاهی مبنا است نه "شخص محوری".

وی با بیان اینکه امروز مردم، شرکای ما در کشف جرم هستند، خاطر نشان کرد: باید امین مردم باشیم، پلیس؛ تنها مجموعه‌ای است که بیش از سایر سازمان‌ها با مردم در ارتباط است، ما مردم را از خود می‌دانیم و مردم نیز باید پلیس را از خود بدانند.

سردار مقیمی، نوآوری و استفاده از فنون جدید را همانند یک شمشیر دو لبه عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما تحول در پلیس آگاهی و ارتباط بین نسل گذشته و امروز است که مدیران باید خود را به خوبی با این مسئله وفق دهند.

وی گفت: مدیرانی موفق هستند که رو به جلو حرکت می‌کنند، هر اندازه این تحول بیشتر باشد پیشرفت بیشتری صورت خواهد گرفت.

سردار محمدرضا مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر