کد خبر: 705478 A

شهردار تهران:

شهردار تهران با اشاره به اینکه برگزاری مانور برای امادگی در شرایط اضطراری مثل بارش برف لازم است، گفت: امیدواریم زلزله نیاید اما تاریخ نشان می‌دهد این منطقه آمادگی تجربه زلزله‌هایی را دارد و ما باید این آمادگی را به طور دائم در خود حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهردار تهران صبح امروز در رزمایش بزرگ طرح زمستانی تهران بزرگ که در بوستان ولایت برگزار شد، اظهار کرد: بهترین مردم کسانی هستند که خیر ایشان به مردم برسد و کسانی که تجهیزات مرتبط با برف را برای مردم فراهم کرده‌اند، خیرشان به مردم می‌رسد.

 پیروزحناچی ادامه داد: از همکارانم در نیروی انتظامی، پلیس راهور، استانداری و شهرداری تهران تشکر می‌کنم که با هماهنگی نیروها آمادگی لازم را برای شرایط بحرانی و بارش برف در تهران فراهم کردند.

وی با بیان اینکه کشور ما به طور طبیعی در منطقه خشک قرار گرفته است، اظهار کرد: اما به یمن تغییرات آب و هوایی در چند سال اخیر ما بارش‌هایی داشته‌ایم. برای مثال بارش سال گذشته در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

حناچی با بیان اینکه خوشبختانه شرایط به گونه‌ای است که با هم جهت کردن بردارها و نیروها می‌توانیم آمادگی لازم را برای شرایط بارش برف فراهم کنیم، گفت: خوشبختانه در بارندگی‌های هفته‌های گذشته علی‌رغم ازدیاد حجم بارندگی‌ها به دلیل آمادگی که وجود دارد، آبگرفتگی یا مشکل خاصی  نداشتیم.

شهردار تهران ادامه داد: مانور برای آمادگی همواره مورد نیاز است؛ هم در راستای مدیریت بارش‌ها و هم در زمینه‌های دیگر از جمله زلزله. امیدواریم زلزله نیاید اما تاریخ نشان می‌دهد این منطقه آمادگی تجربه زلزله‌هایی را دارد و ما باید این آمادگی را به طور دائم در خود حفظ کنیم.

 حناچی خاطرنشان کرد: با تدبیر و آمادگی باید تلاش کنیم در صورت وقوع بحران شرایط را مدیریت کنیم.

شهردار تهران پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر