کد خبر: 705027 A

نشست مشترک اندیشمندان ایران و آلمان در خصوص مدیریت خطر حوادث و بلا‌های طبیعی با مشارکت پلیس راهور تهران بزرگ در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

 به گزارش ایلنا، این نشست با حضور سردار محمدرضا مهماندار، رئیس راهنمایی و رانندگی تهران و تعدادی از کارشناسان و مدیران اجرایی فعال در حوزه حوادث و بلایای طبیعی از کشور آلمان و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه تهران، بهزیستی و مرکز تحقیقات سلامت ایران برگزار شد.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: مدیریت ترافیک در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی از وظایف مهم این پلیس است. این کار می‌تواند در حوزه پیشگیری از سوانح ثانویه و تصادفات نقش مهمی را در زمان بحران ایفا کند.

سردار مهماندار در ادامه تصریح کرد: برای رسیدن به مدیریت موفق در حوزه ترافیک هنگام بروز حوادث، مواردی از جمله آموزش کارکنان، آموزش مردم، تمرین عملی، همکاری بین سازمانی، سازماندهی داوطلبان و دارا بودن ابزار‌های مناسب نقش مهمی را در پشت سر گذاشتن بحران ایفا کند.

وی با اشاره به توسعه حمل نقل عمومی گفت: از راهکار‌های مهم در بحث کاهش ترافیک در زمان حوادث و بلایای طبیعی، توسعه حمل نقل عمومی است. همچنین تغییر نگرش مردم نسبت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حائز اهمیت دانستند.

سردار محمدرضا مهماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر