کد خبر: 704691 A

معاون بهداشت و درمان سپاه:

معاون بهداشت و درمان سپاه گفت: سه محور خانواده، سازمان و محیط عوامل تاثیرگذار بر سلامت رزمنده و سرباز است که دانشگاه نظامی به آن می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار عبداللهی در هشتمین جشنواره باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله گفت: متوسط رشد تولید علم در ۶ سال گذشته به این صورت بوده که ما سومین کشور در این مسیر هستیم و اولین کشور روسیه است.

او افزود: برای یک رزمنده و سرباز علاوه بر فیزک بدن باید به جسم و فکر آن نیز بپردازیم‌، پس روح و روان، محیط، اطراف، خانواده و تغذیه او نیز باید مورد تحقیق قرار بگیرد. بنابراین سه محور خانواده، سازمان و محیط عوامل تاثیرگذار بر سلامت رزمنده و سرباز است که دانشگاه نظامی به آن می‌پردازد.

وی ادامه داد: در کشورمان ۴ مجله طب نظامی داریم. همچنین مهم ترین موضوعات مطرح در طب نظامی ابتدا سلامت روح است و سلامت جسم اولویت ششم را دارد.

عبداللهی اشاره کرد: دانشگاه بقیه الله در حوزه تحقیقات دقیقا طبق الگوی دنیا پیش رفته است‌.

او با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر علم و دانش گفت: انجام ماموریت خطیر سلامت و پاسخگویی به ذینفعان سلامت را این دانشگاه به عهده دارد و جزو اصلی نظام سلامت سپاه محسوب می شود.

وی گفت: بهداشت، درمان، امداد و عملیات، درمان و تجهیزات پزشکی، بهداشت و رزم و آموزش و پژوهش از محورهای ماموریت نظام سلامت سپاه است.

معاون بهداشت و درمان سپاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر