کد خبر: 704585 A

رییس شورای شهر تهران:

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد: اگر اجازه دهیم افراطی‌گری و خشونت جایگزین میانه روی و مدارا شود، در خطر تکرار شدن آسیبهایی سنگینی هستیم که در سالهای نخست انقلاب به جامعه وارد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای صد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: امروز بمناسبت سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است، امروز روز بازگشایی دانشگاهها پس از انقلاب فرهنگی است که مصادف با روز جهان عاری از خشونت و افراطی گری نیز است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی نرم و فرهنگی، با کمترین خشونت و خونریزی در مقایسه با انقلابهای مشابه در قرن بیستم به پیروزی رسید، تصریح کرد: اما جریانات افراطی رهبران این انقلاب را هدف حملات تروریستی و اقدامات خشونت آمیز قرار دادند.

هاشمی با بیان اینکه درس بزرگ حوادث تلخ اوائل انقلاب، لزوم حفظ مدارا، همدلی و وحدت در جامعه به رغم تفاوت در دیدگاهها و سلایق است، عنوان کرد: اگر اجازه دهیم افراطی گری و خشونت جایگزین میانه روی و مدارا شود، در خطر تکرار شدن آسیبهایی سنگینی هستیم که در سالهای نخست انقلاب به جامعه وارد شد.

وی ادامه داد: به همین جهت، این روز به عنوان نماد وحدت، نزدیکی، گفتگو وتفاهم حوزه و دانشگاه نامگذاری شد و مساله وحدت حوزه و دانشگاه، که به معنای همگرایی، هم افزایی و روابط علمی میان این دو نهاد تاثیرگذار جامعه است بارها از سوی امام خمینی و رهبرمعظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفت.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه نخستین مقدمه وحدت، حفظ حرمت و احترام بزرگان حوزه و دانشگاه است، گفت: باید مراقب بود جریانات افراطی به بهانه شعارهای انقلابی، نسبت به مخدوش کردن احترام مراجع معظم تقلید، علما و اساتید حوزه علمیه و همچنین اساتید و پیشکسوتان دانشگاه اقدام نکنند و همچنین کرامت و احترام طلاب و دانشجویان جهت ایجاد فضای وحدت و همدلی تقویت شود.

رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر