کد خبر: 704017 A

معاون شهردار تهران مطرح کرد:

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری‌تهران، منطقه ۲۲ را منطقه‌ای جوان خواند و تاکید کرد: سکان منطقه در دستان مدیریت شهری منطقه است و شما با تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایتان هویت منطقه را که هویت آینده شهر تهران است، خواهید ساخت.

به گزارش ایلنا، شاپور رستمی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در نظارت ستادی از منطقه۲۲، از پروژه‌‌‌های در دست احداث منطقه بازدید کرد.

علی نوذرپور در جلسه شورای مدیران منطقه ۲۲ که با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات شاخص منطقه در دوره جدید مدیریت شهری گفت: تثبیت طرح تفصیلی منطقه از اقدامات شاخص و اثرگذار حوزه شهرسازی بوده است که با پیگیری‌‌‌‌های مستمر مدیریت شهری منطقه انجام شده است.

وی به حریم منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: حریم مناطق شهر تهران با توجه به اهمیت آنان نباید زیرمجموعه معاونت شهرسازی مناطق باشد بلکه باید از لحاظ خدمات شهری و اجتماعی برای آنان برنامه‌‌‌‌ریزی داشته باشیم.

شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه معاونت‌های مالی و اقتصاد شهری مناطق، متمرکز به درآمدهای شهرسازی هستند، تصریح کرد: فعالیت‌های اقتصاد شهری پایدار در برنامه‌‌‌‌های مالی وجود ندارد و فقط به درآمد مالی متمرکز شده‌اند.

نوذرپور با انتقاد از بودجه‌‌‌‌های غیرکارشناسی که برای مناطق تخصیص داده می‌‌‌شود، خاطرنشان کرد: بودجه‌های تخصیصی به مناطق از بالا به پایین تحمیل می‌‌‌‌شود و باید با هماهنگی و طرح‌‌‌های تفصیلی مناطق منطبق شوند.

در ادامه این جلسه، شاپور رستمی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) از زحمات و اقدامات مدیریت شهری منطقه به پاس خدمات ارزنده‌ای که در این منطقه انجام داده است، تشکر و قدردانی کرد و ابراز داشت: منطقه ۲۲ از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی بسیار حساس و آینده‌‌‌‌‌‌ساز برای شهر تهران است.

وی با بیان اینکه آینده زیست محیطی کسانی که در شهر تهران می‌خواهند زندگی کنند در دست تصمیمات مدیریت شهری امروز است و باید به این موضوع توجه داشته باشیم، عنوان کرد: سیل مهاجرت از روستا به شهرها تشدید پیدا کرده است و مدیریت شهری با برنامه‌ریزی به موقع باید برای موضوعات اجتماعی و زیست محیطی فکری کنند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهر به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری است، یادآور شد: برای اینکه بخواهیم در نبود مدیریت یکپارچه شهری با مشکل مواجه نشویم باید در سه سطح تعامل بوجود بیاوریم. سطح یک، تعامل بین بخشی در درون منطقه، سطح دوم تعامل بین منطقه و ستاد و سطح سوم تعامل بین دستگاه‌های تصمیم گیرنده است.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، منطقه ۲۲ را منطقه‌ای جوان و آینه شهر تهران دانست و بیان کرد: سکان منطقه در دستان مدیریت شهری منطقه است و شما با تصمیمات و برنامه‌ریزی‌‌‌هایتان هویت منطقه را که هویت آینده شهر تهران است، خواهید ساخت.

رستمی با تاکید بر جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه گفت: وجود تعاونی‌‌‌های مسکن در منطقه ۲۲ تهدید نیست بلکه باید آن را به فرصت‌‌‌ها در چهارچوب قانون تبدل کرد.

وی افزود: اقداماتی که در منطقه ۲۲ اتفاق می‌افتد را در حد یک منطقه نبینند، چراکه هر اقدامی که در جهت رفاه مردم از جمله فعالیت‌‌های شهرسازی، عمرانی و... انجام می‌شود در سطح ملی است و می‌‌‌تواند به عنوان ایده و الگو قرار گیرد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به نقش مهم نواحی برای خدمت رسانی به شهروندان گفت: نواحی وظیفه‌ ایجاد ارتباط، تعامل و هماهنگی با شهروندان را برعهده دارند و ستاد تسهیل‌‌‌‌گر است و باید زنجیره و ارتباطی بین نواحی، ستاد منطقه و ستاد مرکزی برای ایجاد مجموعه‌‌ای یکدست صورت گیرد.

رستمی لزوم اطلاع‌‌‌رسانی و آمادگی در برابر بحث حوادث را پر اهمیت برشمرد و بررسی حوادث چند سال اخیر و راهکارهای مقابله با آنها پیشگیری و آمادگی پدافندی را از نکات مهم عنوان کرد.

وی به جایگاه وسیع فعالیت منطقه و بازخورد مثبت آن به عنوان الگو بین سایر شهرهای کشور نیز اشاره داشت و اظهار امیدواری کرد با مدیریت صحیح و کارآمد، مشکلات مردم با صبوری و پاسخگویی قانونی پیگیری شود.

شاپور رستمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر