کد خبر: 703938 A

به دلیل نبود امکانات و شرایط مناسب برای ورزش، تنها یک‌سوم از افراد کم‌توان ذهنی به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند و سایر افراد این گروه دچار کم‌تحرکی بوده و در معرض خطرات جدی برای سلامتی‌ خود قرار دارند.

به گزارش ایلنا، کم‌توانی ذهنی یک اختلال رشدی شایع است که زندگی فرد را در سراسر عمر تحت تأثیر قرار می‌دهد. افراد کم‌توان ذهنی عمدتا کم‌تحرک بوده و در فعالیت‌های ورزشی شرکت نمی‌کنند که این موضوع آن‌ها را در معرض بیماری‌های متعدد جسمی و روحی قرار می‌دهد. هماهنگی بین اعمال و رفتار در این افراد بسیار مشکل است و همین امر تعاملات اجتماعی را برای آنها سخت کرده و آنها‌ را به انزوا می‌برد.

بنابراین، برنامه‌های ورزشی و شاد تاثیر زیادی در بهبود روحیه و سلامت جسمانی این افراد دارد و از هر دارویی برای آنها بهتر و‌ موثرتر است.

اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات و شرایط مناسب برای ورزش، تنها یک‌سوم از افراد کم‌توان ذهنی به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند و سایر افراد این گروه دچار کم‌تحرکی بوده و در معرض خطرات جدی برای سلامتی‌ خود قرار دارند.

بنابراین همه ما وظیفه داریم تا با همراهی یکدیگر، شرایطی را فراهم کنیم تا همه افراد جامعه از شرایط و فرصت‌های برابر استفاده کنند.

در یکسال گذشته گروهی را تشکیل داده‌ایم تا هر هفته در کنار این افراد ورزش و بازی کنیم. آنچه از این تجربه نصیبمان شده، انرژی وصف ناپذیر و حال خوش است...

در این ویدئو گوشه‌ای از این لحظات به تصویر کشیده شده... از شما هم دعوت می‌کنیم تا با ما همراه شوید.

حجم ویدئو: 9.73M | زمان ویدئو: 00:00:59
افراد کم‌توان ذهنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر