کد خبر: 703864 A

قائم مقام ستاد هفته پژوهش:

قائم مقام ستاد هفته پژوهش گفت: تدوین مبانی خرده نظام آموزش پژوهش محور و کمیته رصد تحولات در کمیته هفته پژوهش نشان‌دهنده عزم جزم آموزش و پرورش در حوزه پژوهش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد کریمی، قائم مقام ستاد هفته پژوهش در همایش روز ملی پژوهش در آموزش و پرورش گفت: ویژگی هفته پژوهش امسال تقارن آن با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. در اولین روز پژوهش میزبان ۲۸ طرح برگزیده دانش آموزی بودیم.

وی با بیان اینکه امروز از تندیس پژوهش رونمایی خواهد شد ادامه داد: راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد به همین دلیل است که وزارت علوم نیز تاکنون به پژوهش توجه ویژه‌ای داشته است.

کریمی خاطرنشان کرد: : در این مراسم از ۳ پژوهشگر برتر، ۱۳ معلم برتر کشوری، برگزیدگان مجری های طرح های برتر، ۶ دانشجو معلم برتر و از ۳ تجربه مدیریت پژوهش شایسته تقدیر خواهیم کرد. ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در آموزش و پرورش از ۳۲ بخش تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳۴طرح معلم پژوهشگر به تهران ارسال شد که از این تعداد ۱۳ طرح انتخاب شدند اظهار کرد: سال گذشته ۵۳ هزار معلم در طرح معلم پژوهش شرکت کردند. برنامه معلم پژوهنده در آموزش و پرورش بسیار موردتوجه قرارگرفته که این طرح به ارتقا نظام آموزش و پرورش کمک می کند.

کریمی تاکید کرد: برنامه های تحولی در این حوزه به رشد سند تحول در آموزش و پرورش کمک می کند.

 وی تصریح کرد: در برنامه های پژوهشی باید به حضور معلمان  توجه کنیم چرا که این معلمان در کف مدارس در حوزه پژوهش فعالیت می کنند.

کریمی در ادامه گفت: تدوین مبانی خرده نظام آموزش پژوهش محور و کمیته رصد تحولات در کمیته هفته پژوهش نشان دهنده عزم جزم آموزش و پرورش در این حوزه است.

قائم مقام ستاد هفته پژوهش فرهاد کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر