کد خبر: 703027 A

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت:

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه و بهداشت داشته است.

به گزارش ایلنا، رضا ملک زاده در همایش تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه ایران از نظر تولید مقالات علمی و پژوهشی در بین کشورهای اسلامی دنیا رتبه اول را دارد، خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه و بهداشت داشته است که هر 3 ماه شاهد افزایش شاخص پژوهشهای این مرکز علمی در سطح کشور هستیم.

وی از درخشش  ۱۰ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف پژوهشگران برتر کشور خبر داد و افزود: این ١٠ نفر از اساتید دانشگاه زاهدان موفق شده اند با کیفی سازی تحقیقات علوم پزشکی نام خودشان را در تراز پژوهشگران برترکشور  به ثبت رساندند.

 ملک زاده با اشاره به وضعیت بیماریهای غیر واگیر عنوان کرد:  ۸۲ درصد علل مرگ ها در ایران ناشی از بیماریهای غیر واگیر بوده و در این زمینه لازم است در کشور و استان تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.

وی گفت: ابتلا به فشارخون در استان سیستان و بلوچستان از سایر مناطق ایران کمتر مشاهده شده و این موضوع، حاصل اجرای طرح های تحقیقاتی چندین پژوهشگر در سطح کشور است.

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه های تحقیقاتی بزرگ در بردارنده نتایج بزرگ وماندگار است، تصریح کرد: پتانسیل های استان پهناوری چون سیستان و بلوچستان، این امکان را فراهم می کند که جایگاه تحقیقات مشترک دانشگاه های کل کشور و برخی کشورهای دنیا فراهم شود و یکی از راههای توسعه تحقیقات، وجود شرکتهای دانش بنیان در زمینه توسعه علوم پزشکی در این استان است که مورد حمایت عرصه سلامت قرار خواهند گرفت.

هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این مراسم عنوان کرد: حمایتهای پرفسور ملک زاده در سالهای وزارت، امروز در زاهدان به ثمر نشسته و نقش تاثیر گذاری در توسعه علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته است.

وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دهه 60 با .چند رشته کار خودش را آغاز کرد، تصریح کرد: این دانشگاه، در حال حاضر با دارا بودن ۶۵ رشته تحصیلی از مقطع کارشناسی تا دستیاری یکی از دانشگاههای مولد علوم پزشکی در کشور است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: تمام تلاش ما ارتقای برنامه های پژوهش محور در سطح استان است که قطعا با همدلی و هم افزایی اعضای هیات علمی و مرکز کوهورت به این مهم دست خواهیم یافت.

هاشمی شهری از پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان پایگاهی برای رشد اقتصاد دانش بنیان و گامی بلند در مسیر دستیابی به دانشگاه نسل سوم یاد کرد و افزود: برای ادامه این مسیر قطعا حمایتهای سایر دانشگاهها و مراکز علمی استان و کشور را نیاز داریم و آماده مشارکت در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان در عرصه علوم پزشکی استان هستیم.

 گفتنی است، معاون تحقیقات وزارت بهداشت در این سفر فشرده علاوه بر شرکت در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه، از مراکز کوهورت، مرکز رشد، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه بازدید و کمیته فناوری سلامت دانشجویی را افتتاح کرد.

همچنین با حضور معاون وزیر بهداشت، پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه مورد بهره برداری اولیه و آزمایشی قرار گرفت.

ایران دانشگاه علوم پزشکی مرگ وزارت بهداشت تولید علم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر