کد خبر: 702605 A

جانشین فرمانده ناجا مطرح شد؛

جانشین فرمانده ناجا از افزایش دو برابری کشف سوخت قاچاق در مرزها خبر داد.

 

به گزارش ایلنا، سردار ایوب سلیمانی در جریان بازدید از مرزهای استان کرمانشاه گفت: به منظور قدردانی از تلاش شبانه‌‌‌روزی مرزداران و حصول اطمینان از اینکه امنیت به خوبی برقرار است، بازدید از مرزها به صورت دوره ای انجام می‌‌‌شود و خوشبختانه طی بازدیدی که تا این لحظه از مرزهای استان کرمانشاه انجام شد مشاهده کردیم که از نظر امنیتی در شرایط خوبی قرار داریم.

وی با بیان اینکه کشور ما در یکی از پر آشوب‌ترین مناطق دنیا قرار گرفته است، اظهار داشت: برخلاف تلاشی که دشمنان در برهم زدن امنیت ما انجام می دهند، به واسطه مدیریت و برنامه ریزی های صورت گرفته امنیت پایدار و مطلوبی در مرز های ما برقرار است و مرزداران نیز با روحیه، ایمان و اعتقاد جدی آمادگی برای هرگونه جانفشانی در دفاع از مرزها را دارند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه در حال حاضر شرایط خوب است و هیچ مشکلی در مرزها گزارش نشده است، اظهار داشت: امیدواریم در آینده نیز وضعیت همینطور باشد. ما از روز گذشته در راستای بازدید از مرزها در این منطقه حضور  پیدا کرده‌‌‌‌ایم تا هم از میزان آمادگی نیروها مطلع شویم و هم اگر کمبود و مشکلاتی وجود داشته باشد، رسیدگی و مرتفع شود و هم از نزدیک با عزیزان مرزدار دیدار داشته و به مسائل شخصی و سازمانی آنها رسیدگی کنیم.

سلیمانی در پاسخ  به این سوال که ناجا چه برنامه‌‌‌‌‌هایی برای مقابله با قاچاق کالا و سوخت دارد، تصریح کرد: به صورت کلی و در هر شرایطی قاچاق کالا و سوخت تأثیر مخرب و اساسی در اقتصاد کشور و تولید ملی دارد و اقدام عده‌‌‌ای منفعت‌‌‌طلب و سودجو با واردات بی‌‌‌‌رویه کالا یا سواستفاده از شرایط ملی و بی‌‌‌برنامگی در صادرات واردات برخی کالاها که سبب می‌‌‌‌‌‌شود تا مردم از نظر معیشتی به مضیقه بیفتند که ما طرح‌‌‌ها و برنامه‌‌‌‌‌های عملیاتی دقیقی را برای مقابله با این سودجویان اتخاذ کرده‌‌‌ایم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائلی که با آن درگیریم و بیشتر به بیرون از مرزها ارتباط دارد قاچاق سوخت به خارج از کشور است، خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی که وزارت نفت اخیرا اعلام کرده روزانه بیش از ۱۰ میلیون لیتر سوخت به خارج از کشور قاچاق می‌‌‌شود که البته حجم زیادی از این قاچاق مربوط به حوزه جنوب، غرب، خلیج فارس و دریای عمان است که طی هفته گذشته به همین منظور سرکشی از مرزهای استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان بازدید داشتیم.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه امسال در راستای مبارزه با قاچاق اقدامات گسترده ای صورت گرفت است، ابراز داشت: در بخش کشف قاچاق سوخت افزایش دو برابری و در حوزه کشفیات قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: البته نباید به این مقدار بسنده کرد بلکه باید با برنامه‌ریزی مفصل‌تر، بسیج امکانات و هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های مرتبط با حوزه واردات و صادرات ان شاءالله در آینده شاهد تلاش‌‌‌‌های گسترده‌‌‌تر  و نتایج مطلوب‌‌‌تری در این زمینه باشیم.

سلیمانی ادامه داد: پلیس با کسانی که می‌‌‌خواهند با سوءاستفاده از شرایط پیش آمده به اقتصاد ملی و معیشت مردم ضربه بزنند مقابله جدی خواهد کرد و به آنها اجازه تعدی به حریم اقتصادی مردم را نخواهد داد.

سردار ایوب سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر