کد خبر: 702571 A

برگزاری همایش «داوطلبم» در هفته کار داوطلبانه؛

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: اگر مشارکت مردم در امور اجتماعی و فرهنگی و ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی افزایش یابد، اثربخشی فعالیت‌های شهرداری نیز بالاتر می‌رود.

به گزارش ایلنا، سید نجم الدین محمدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی تهران در همایش #داوطلبم گفت : روز جهانی کار داوطلبانه به منظور تذکر و یادآوری این امر مهم برای توسعه هزاره سوم ایجاد شده است. اگر مشارکت مردم در امور اجتماعی و فرهنگی و ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی افزایش یابد، اثربخشی فعالیت‌های شهرداری نیز بالاتر رفته و بهبود ا‌وضاع شهر حاصل می‌شود.

محمدی با اشاره به وظایف مهمی‌که سازمان خدمات اجتماعی در خصوص بی خانمان‌ها و آسیب دیدگان اجتماعی بالاخص در فصول سرد سال بر عهده دارد گفت : ما ۱۷ گرمخانه داریم که تا ۱۰ روز دیگر تا ۱۹ گرمخانه افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: مشارکت در کار خیر، توصیه‌ای دینی است و بسیار زیبا خواهد بود اگر شهروندان و تشکل‌ها در این امر مهم که خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان، نیازمندان و افراد در معرض آسیب است، مشارکت کنند.

الهام فخاری عضو شورای اسلامی‌شهر تهران نیز در این همایش گفت : برای اینکه بتوانیم از شهرنشین به شهروند تبدیل شویم، کار داوطلبانه عنصری اساسی و ضروری به شمار می‌رود.

وی افزود : کار داوطلبانه سازمانی مسئولیت مهم و مشترک شورا و شهرداری است که برای جلوگیری از فساد و آسیب‌های اجتماعی استفاده از رفتار شهروند سازمانی را می‌طلبد.

فخاری تصریح کرد : ضرورت شهری است که در گام اول رفتار داوطلبانه را توسعه دهیم و سپس سبب‌ساز و تسهیلگر فعالیت داوطلبانه شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد باشیم.

مردم مشارکت سمن ها سازمان خدمات اجتماعی داوطلبم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر