کد خبر: 702181 A

مدیر کل دفتر فنی و امور عمرانی استانداری تهران مطرح کرد:

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری تهران تاکید کرد: در شش ماه نخست امسال با حکم قضایی حدود ۱۲۲۵ تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در سطح استان تهران انجام شده و چهار میلیون مترمربع از زمین‌های کشاورزی، ملی و منابع طبیعی رفع تصرف شده است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر خراسانی با بیان اینکه عمده تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در یک سال گذشته تاکنون در شهرستان‌‌‌‌‌‌های ملارد، پاکدشت، دماوند و شمیرانات انجام شده است، گفت: هر روز شاهد تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران هستیم.

وی به موضوع رفع مشکلات مجموعه فرهنگی آفتاب نیز اشاره کرد و اظهار داشت: طرح جامعی برای مجموعه آفتاب وجود دارد که براساس آن سه شهرستان و پنج شهر در استان تهران در آن تداخل مرزی و حوزه‌‌‌‌ای دارند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران ادامه داد: از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در مجموعه آفتاب جلوگیری می‌‌‌‌شود؛ فارغ از اینکه این ساخت و سازها در چه حوزه سرزمینی است و بخشداران و فرمانداران لازم است مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرند.

خراسانی افزود: در مجموعه آفتاب مصوب شده است تا ۲۲ هزار هکتار حریم برای احداث گلخانه در نظر گرفته شود و متقاضیان با دریافت مجوز از جهاد کشاورزی، بخشداران و فرمانداران منطقه می‌‌‌توانند اقدام کنند.

وی اضافه کرد: فرمانداران مکلف شده‌‌‌اند از هر بخشی از مجموعه آفتاب که در حوزه آنها قرار دارد، صیانت کنند تا در کاربری‌‌‌‌های تعریف شده خدمات منطبق در منطقه ارائه شود.

ساخت و ساز غیرمجاز ساخت و ساز غیرقانونی ساخت و ساز غیر مجاز ساخت و ساز غیر قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر