کد خبر: 701886 A

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مالخری حرفه‌ای خبر داد و گفت: در بازرسی از چندین انبار بزرگ متعلق به این مالخر بیش از ۷ میلیارد تومان انواع اموال مسروقه کشف شد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم فردی حدودا ۵۰ ساله و دارای چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خرید و فروش اموال سرقتی است. همچنین دارای پرونده مفتوح در دادسرای ناحیه ۳۴ است که با قرار وثیقه آزاد شده است، در تشریح این خبر بیان داشت: در چهاردهم آذرماه سال جاری در بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم همچنان در زمینه خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد از این رو حدود دو هفته متهم و انبارهای وی تحت نظر قرار گرفتند. با قطعی شدن خرید و فروش اموال سرقتی توسط این متهم سابقه‌دار با اخذ دستور قضایی شعبه ۵ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در یک عملیات غافلگیرانه، متهم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هر گونه خرید و فروش اموال سرقتی و نگهداری اینگونه اموال مسروقه بود، بیان داشت: از شش مخفیگاه مالخر در خیابان قزوین (ساختمانی دو طبقه با یک طبقه زیرزمین پز ار اموال سرقتی)، هلال احمر، سعادت آباد، خاوران، حکیمیه و تهران پارس مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل ۲۵۰ طاقه پارچه و چرم، کتاب‌های خطی نفیس و قدیمی ، البسه، دریل، سنگ فرز، چادرهای مسافرتی، لب تاپ، دوربین فیلمبرداری، موتور برق، جاروبرقی، سرویس‌های آشپزخانه به ارزش تقریبی حدود هفت میلیاردتومان کشف شد.

سرهنگ میرزکی با اشاره به اینکه متهم در برخی از انبارهای محل نگهداری اموال مسروقه خود از دوربین‌های مداربسته برای رصد محیط پیرامونی خود استفاده می کرد، گفت: متهم در اعترافات خود اعلام داشت که اموال سرقتی را با علم به اینکه سرقتی هستند از ۲۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان از سارقان خریداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه مالخر از نظر مالی در رفاه کامل است و دارای چندین منزل ویلایی در مناطق مختلف شهر تهران است، افزود: مالخر در اعترافات خود مدعی است که از حدود ۵ سال پیش در این حوزه فعالیت داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر هوشیاری و قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مالخرانی که با اقدام مجرمانه خود امنیت و آرامش روانی مردم را به مخاطره می‌اندازند، تاکید کرد: لازم است همشهریان عزیز ضمن رعایت اصول لازم برای جلوگیری از وقوع سرقت مثل نگهداری طلاجات و اموال قیمیتی در صندوق های امانات، سپردن منزل به افراد مطمئن، از اموال قیمتی و با ارزش خود عکسبرداری و یا شماره سریال اموال خود را ثبت و نگهداری نمایند تا در صورت وقوع سرقت و کشف اموال مسروقه راحت تر و سریع تر بتوانند اموال خود را تحویل بگیرند.

معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر