کد خبر: 701661 A

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران:

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بر لزوم ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در زمینه هوشمندسازی تاکید کرد و گفت: ایجاد شهر هوشمند فقط به معنای الکترونیکی کردن شهر نیست.

به گزارش ایلنا، محمد فرجود در افتتاحیه دومین همایش شهر هوشمند که صبح‌ امروز در برج میلاد برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که این رویداد، راهگشای حرکت پرشتاب به سمت هوشمندسازی در همه شهرهای ایران شود.

وی با بیان اینکه نخستین همایش «تهران هوشمند» اسفندماه سال گذشته برگزار شد، گفت: در آن همایش هدف، تبیین مفهوم و ابعاد شهر هوشمند بود. آموختیم که شهر هوشمند مفهومی پیچیده دارد و هرکس تعریف خاصی از آن دارد؛ بنابراین سعی کردیم‌ تعریف مشخصی از آن ارایه کنیم.

به گفته فرجود، شهر هوشمند فقط به معنای الکترونیکی شدن شهر نیست؛ بلکه به معنای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه در ۹ ماه گذشته سعی کردیم بر چالش‌های شهر متمرکز شویم و راهبردهای شهر هوشمند را به کمک متخصصان تبیین کنیم، افزود: در این مسیر هرچه مطالعه کردیم را در قالب اسناد پشتیبان در اختیار عموم قرار دادیم. برنامه تهران هوشمند را در مجامع بین‌المللی ارایه کردیم و یافته‌های خود را با سایر شهرهای کشور به اشتراک گذاشتیم.

فرجود ادامه داد: در حوزه سیاستگذاری نیز برنامه تهران هوشمند را به منظور شفافیت برای ذینفعان ارایه کردیم تا تصویر روشنی از داده‌های شهر ایجاد شود. در مسیر تهران هوشمند آموختیم که مهم‌ترین رکن، مشارکت شهروندان در اداره شهر است؛ به همین دلیل هم سامانه «با هم» را ایجاد کردیم.

وی با اشاره به همکاری با بخش خصوصی و دانشگاه‌ها از ایجاد نخستین مرکز توسعه فناوری‌های شهر هوشمند در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

فرجود به چند نمونه از اقدامات اجرایی شهرداری تهران در زمینه شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: سامانه «تهران من» را به عنوان درگاه واحد خدمات شهرداری ارایه کردیم.

وی افزود: همچنین مجموعه‌ای از اقدامات اجرایی تا انتهای سال آینده به سرانجام خواهد رسید. برخی از آن‌ها در مرحله اجرا قرار دارند، برخی شروع شده و برخی در فاز مطالعه قرار دارند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران همچنین جزییاتی درباره این همایش دو روزه و برگزاری همایش و‌ نمایشگاه ارایه کرد.

شهرداری تهران همایش شهر هوشمند محمد فرجود تهران هوشمند مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر