کد خبر: 701622 A

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه نمی‌توان از دولت خواست پول بیشتری به دانشگاه‌ها بدهد، تاکید کرد: دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند تا ابد دست‌شان در مقابل بودجه نفت دراز باشد.

حسین سلیمی (رئیس دانشگاه علامه طباطبایی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص بودجه‎ دانشگاه‌ها گفت: در دو سه سال گذشته دولت تمام تلاش خود را برای تامین بودجه مورد نیاز دانشگاه‌ها انجام داده است، اما به نظرم اگر بخواهیم مساله بودجه در دانشگاه‌ها حل شود، نیاز به باز اندیشی اساسی و تغییر ساختار بودجه‌ریزی داریم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه نمی‌توان از دولت خواست پول بیشتری به دانشگاه‌ها بدهد، تاکید کرد: دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند تا ابد دستشان در مقابل بودجه نفت دراز باشد و از دولت بخواهند که پول بیشتری به ما برای ادامه کار بدهد.

سلیمی توضیح داد:‌ ساختار کار ما باید عوض شود و باید بتوانیم از منابع دیگرِ درآمدی که در درون شرکت‌های دولتی است برای تقویت بودجه دانشگاه‌ها استفاده کنیم و آن شرکت ها را وادار کنیم به صورت ساختارمند از خدمات دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی استفاده کنند و در ازای آن بودجه آنها را تامین می‌کنند. همان شرکت‌هایی که به راحتی صدها هزار میلیارد تومان به باشگاه‌های ورزشی پول می‌دهند می‌توانند به همان شیوه از خدمات دانشگاه‌ها استفاده کنند و از بودجه خودشان تامین کنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: برای حل این مساله ما  به یک تحول ساختاری احتیاج داریم و باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

حسین سلیمی گفتگو با ایلنا رئیس دانشگاه علامه طباطبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر