کد خبر: 701502 A

توکلی در گفت‌وگو با ایلنا:

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون دوره‌های دکتری فراگیر پیام نور با حضور ۵۲ هزار و ۵۰۲ داوطلب در روز جمعه ۲۳ آذر ۹۷ خبر داد.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آزمون دوره‌های فراگیر پیام نور به خبرنگار ایلنا گفت: آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد بهمن ماه سال ۱۳۹۷ دانشگاه پیام نور صبح روز جمعه ۲۳ آذر ۹۷ با ۵۲ هزار و ۵۰۲ داوطلب که از این تعداد ۲۸ هزار و ۶۹ نفر زن و ۲۴ هزار و ۴۳۳ نفر مرد هستند، در پنج گروه آموزشی شامل گروه‎های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین هنر در ۱۱۶ رشته امتحانی و در حوزه‌های امتحانی ۸۱ شهرستان مختلف کشور برگزار خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ دقیقه روز جمعه ۲۳ آذر ماه ۹۷ آغاز می‌شود و در‎های ورودی حوزه‎های اصلی امتحان نیم ساعت قبل از شروع آزمون بسته خواهد شد. لذا داوطلبان باید قبل از بسته شدن درب‌های ورودی در محل حوزه امتحانی حاضر باشند و در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یک بسته نایلونی حاوی یک برگ پاسخنامه و یک دفترچه سئوال داده می شود. داوطلبان باید در مدت تعیین شده باید به سئوالات آزمون پاسخ دهد. تعداد سئوالات و مدت پاسخگویی در برگه راهنمای آزمون درج شده است.

وی اظهار داشت: دفترچه سئوالات کل داوطلبان شخصی سازی شده و شمار ه دواطلبی، نام و نام خانودگی هر داوطلب بر روی آن درج شده است. این دفترچه‌ها دارای تتنوع  A، B و C و همراه با کدعددی تهیه شده‎اند و کد عددی باید با کدی که بر روی پاسخنامه درج شده است، مطابقت داشته باشد و در صورت مغایرت دواطلب باید بلافاصه به مراقبت جلسه اطلاع دهد تا مشکل برطرف شود.

توکلی اضافه کرد: در آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای پاسخهای غلط نمره منفی منظور نمی‌شود، اما اگر به سئوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ‌های داده شده به آن سئوال غلط محسوب می‌شود و به آن سئوال نمره داده نمی‌شود.

وی گفت: کارت شرکت در آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای مشاهده و پرینت از روز سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۲ آذر می توانند پرینت کار خود را دریافت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درباره پرینت کارت آزمون دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۷ - نوبت نوزدهم گفت: این اطلاعیه از روز یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وی افزود: تمامی داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای و یا اطلاعات ثبت‌نامی از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه کنند و در صورت نواقصی در کارت آن را بر اساس دستورالعمل اعلام شده رفع کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور کارشناسی ارشد کشاورزی و منابع طبیعی علوم انسانی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر