کد خبر: 701434 A

در صورت نداشتن پارکینگ ، استفاده از قفل کاپوت و یا قفل مخصوص کامپیوتر برای جلوگیری از سرقت کامپیوتر خودرو توصیه می شود .

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۵ نفره ی سارقان لوازم و محتویات داخل خودرو به همراه ۴ خریدار اموال مسروقه خبر داد که در همان تحقیقات اولیه به بیش از هزار فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، در تشریح این خبر بیان داشت : در اجرای طرح دستگیری سارقان لوازم و محتویات داخل خودرو اعضای این باند پنج نفره که اقدام به سرقت لوازم خودرو از قبیل زاپاس، جک، ضبط، باند و ... از خودروها می کردند ، دستگیر شدند.

وی با اشاره به سرکردگی این باند توسط جوانی ۲۷ ساله به نام امیر با داشتن سوابق متعدد کیفری ، گفت : سارقان در تحقیقات صورت گرفته به بیش از هزار فقره سرقت از ابتدای سال ۹۷ در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند که تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از مالباختگان شناسایی شدند.

 معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتراف اعضای این باند به سرقت ۱۳ دستگاه خودرو بیان داشت: اعضای این گروه از سارقین با شکستن شیشه ی خودروها و یا کلاف کردن درب خودرو ها ، نیمه شب و در نقاط خلوت اقدام به سرقت خودروها کرده و پس از سرقت وسایل و محتویات داخلی خودروها ، خودروهای مسروقه را در نقاط خلوت رها می کردند.

سرهنگ شمس الدین میرزکی عنوان داشت : هر پنج عضو این گروه از سارقین حرفه ای خودرو و داخل خودرو ، پس از شناسایی مخفیگاهشان در محدوده میدان شوش طی یک عملیات دستگیر و در بازرسی از محل نگهداری اموال مسروقه ، مقادیر قابل توجهی لاستیک خودرو بویژه لاستیک متعلق به خودروهای پژو و پراید به همراه دیگر لوازم خودرو نظیر رینگ خودرو ، جک خودرو و ... کشف و توقیف شد ؛ با دستگیری اعضای این گروه از سارقین ، کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی با شناسایی چهار خریدار اموال مسروقه اقدام به دستگیری این افراد کرده و تحقیقات از آنها جهت کشف اموال مسروقه در دستور کار قرار گرفته است.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، معاون مبارزه با سرقت وساط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به صدور قرار میلیاردی برای متهمان پرونده از سوی شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، عنوان داشت : مالباختگانی که در نیمه اول سال جاری مورد سرقت لوازم داخلی خودرو قرار گرفتند می توانند با در دست داشتن اصل پرونده خود جهت پیگیری شکایت خود به نشانی به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

پلیس آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ خودرو سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر