کد خبر: 701063 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران به تدوین سند تعیین فعالیت‌های مجاز به استقرار در پهنه کار و فعالیت (S) و پهنه مختلط رای نیاورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در صدوششمین جلسه شورای شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران به تدوین سند تعیین فعالیت های مجاز به استقرار در پهنه کار و فعالیت (S) و پهنه مختلط با ۱۱ مخالف و ۹ موافق رای نیاورد.

محسن هاشمی به عنوان یکی از مخالفان این طرح گفت: این طرح ها برای شهر لازم است اما احتیاج به اطلاعات دینامیک دارد. شهرداری برای اجرای این طرح ها همیشه باید بداند که به عنوان مثال چند گوشت‌فروشی در خیابان است و آیا این گوشت فروشی‌ها فعال هستند یا خیر؟

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بعضی از اصناف اصولا بنگاه خود را در جایی قرار می‌دهند که بورس کالای شان باشد؛ ممکن است در یک مجتمع همه پرده فروش یا موبایل فروش باشند. بنابراین اینگونه مصوبات باعث می شود فساد ایجاد شود.

 وی افزود: از آنجا که شاخصی برای اعطای مجوز وجود ندارد، ممکن است بعضا برخی ماموران شهرداری طلب رشوه کنند که این باعث فساد می‌شود. بنابراین باید مصوبات ما کاملا روشن باشد که دست تصمیم‌گیرندگان دقیقاً باز باشد و به طور روشن بدانند باید چه تصمیمی بگیرند.

رئیس شورای شهر تهران شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر