کد خبر: 700801 A

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر ما بزرگترین دانشگاه هستیم، آن هم با توجه به ریزشی که دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین خنیفر (رییس دانشگاه فرهنگیان) در نشست صمیمی سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با تشکل‌ها و فعالان دانشجویی دانشگاه فرهنگیان که عصر امروز در پردیس شهید چمران برگزار شد، گفت: به طور کل ۹۸ پردیس و ۳۴ مرکز در سراسر کشور داریم که در همین جا از دانشجویان برای تحمل زیاد در این جذب‌ها عذرخواهی می‌کنیم. اگر این جذب رخ نمی‌داد، حوزه اشتغال برای برخی جوانان به وجود نمی‌آمد و از طرفی نیروی مورد نیاز برای آموزش و پرورش تامین نمی‌شد.

رییس دنشگاه فرهنگیان گفت: مطالبات دانشجویان روی سر ما جا دارد اما می‌دانیم چه فشارهایی به دانشجویان آمده است. ما در برهه حساس نیاز به معلم هستیم و باید با کمک شما این مساله را حل کنیم. امیدواریم علاوه بر جذبی که هر سال انجام می‌دهیم بتوانیم نیروی های مورد نیاز را هم تامین کنیم.

سرپرست مدیریت پردیس‌های استان تهران گفت:  امسال بیش از ۴۱ هزار دانشجوی کارشناسی پیوسته و مهات‌آموز در دانشجوی فرهنگیان پذیرش شد.

همچنین پرویز انصاری راد، سرپرست مدیریت پردیس‌های استان تهران در این نشست گفت: دانشگاه فرهنگیان استان دارای ۴ پردیس و ۵ مرکز آموزش عالی است و بیش از ۶۵ هزار دانشجو و حدود ۲۰۰ عضو هیات علمی رسمی دارد.

او افزود: با وجود این موارد، ما استان تهران را قطب تربیت معلم کشور می‌دانیم سال تحصیلی جدید احیای فرهنگیان کشور است.

وی بیان کرد: امسال بیش از ۴۱ هزار دانشجوی کارشناسی پیوسته و مهات‌آموز در دانشجوی فرهنگیان پذیرش شد. دانشگاه فرهنگیان بر اساس اسناد بالا دستی و سند بنیادین تحول تکلیف دارد زیر نظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی را انجام دهد و دانشجو معلمانی را با سواد و شایسته نظام جمهوری اسلامی تربیت کند و همچنین دانش آموزانی شایسته تربیت کند، از این رو دانشجو معلمان ما نیازمند توجه هستند.

آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر