کد خبر: 699434 A

با هدف کاهش ترافیک در میدان راه آهن:

در راستای کاهش ترافیک در میدان راه آهن و تسهیل تردد در این میدان کلیه خطوط بی.آر.تی پایانه میدان راه آهن شامل خط راه آهن-تجریش و پارک وی به خیابان معینی انتقال یافت.

 

به گزارش ایلنا، عبدالمطلب توجهی ضمن اعلام این خبر گفت: از چندی پیش و به منظور کاهش تراکم ترافیک میدان راه آهن، تصمیم گرفته شد تا ایستگاه ابتدایی خط ۷ تندروی شهری که مسیر میدان مذکور تا «پارک وی» را طی می کند؛ به داخل پایانه "معین" منتقل شود.

وی ادامه داد: پس از این انتقال، اولین ایستگاه خط مذکور در ابتدای خیابان شوش غربی جانمایی و احداث شد و مقرر گردید اتوبوس های این خط از داخل خیابان معینی به این ایستگاه و سپس خیابان ولی عصر(عج) وارد شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ افزود: پس از انجام بررسی های لازم، مشخص شد که آسفالت خیابان معینی برای تردد حجم زیاد اتوبوس های این خط مناسب نیست و باید نسبت به اصلاح زیرسازی آن اقدام شود اما از آنجایی که زیر آسفالت با خاک دستی مواجه شدیم؛ ابتدا حدود یک متر عملیات خاکبرداری تا رسیدن به بستر مناسب در طول ۱۵۰ متر انجام شد و بعد از انجام عملیات قلوه ریزی و تحکیم، حدود۴۰ سانتی متر تا سطح خیابان بتن ریزی صورت گرفت که مجموع این عملیات حدود ۶۰۰ متر مکعب بوده است.

توجهی اضافه کرد: از دیگر اقداماتی که در راستای اجرای این پروژه صورت گرفت تجهیز و استانداردسازی ایستگاه خیابان معینی است که این ایستگاه در حال حاضر آماده ارائه خدمات به مسافران است.

اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر