کد خبر: 699340 A

سردار اشتری تاکید کرد:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان بسیار مهم است و همواره به خصوص در بحث تعالی رفتار باید این موضوع مدنظر قرار گیرد.

به گزارش ایلنا،‌ سردار حسین اشتری در اختتامیه دوره استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور ناجا که در مجتمع فرهنگی عصر انقلاب شهریار با حضور جمعی از معاونان ، فرماندهان پلیس های تخصصی و فرماندهان پاسگاه های راهنمایی و رانندگی سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه راهور و پلیس راه به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند؛ علاوه بر کلانتری ها و پاسگاه ها مجموعه پلیس راه و راهور ناجا بیشترین ارتباط با مردم را دارندکه پیشانی ناجا محسوب می شوند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: از زحمات کارکنان مجموعه پلیس راه و راهور، تشکر می کنم که نتیجه آن باعث ایجاد نظم و امنیت و همچنین کاهش جان باختگان و تصادفات می شود که این مهم اجر معنوی بالایی دارد.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته تاکنون عزم جدی برای کاهش تلفات و تصادفات انجام شده که بحمدالله براساس گزارش های رسیده شاهد کاهش چشمگیری در این عرصه بوده ایم؛ خدا را شاکریم و خوشحال از بابت اینکه بستری فراهم شده تا مردم در آرامش و خوشی بتوانند به راحتی سفر کنند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به افزایش تعداد خودروها و ترددها ، گفت: طی سال های اخیر هرساله فشار مضاعفی بر دوش ما در این خصوص گذاشته می شود اما در کل اقدامات بسیار بزرگی توسط نیروی انتظامی براساس یک فرایند صحیح صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: انتظار می رود با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتدار توأم با رأفت ، مهربانی و عدالت؛ کارکنان نیروی انتظامی اعمال قانون را با رعایت همه موازین شرعی و اخلاقی انجام دهند.

سردار اشتری گفت: استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان بسیار حائز اهمیت است لذا باید هر روز ما بهتر از دیروز باشد برهمین اساس، این امر همواره به خصوص در بحث تعالی رفتار بایستی مدنظر قرار گیرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس ما باید پلیسی در تراز جمهوری اسلامی ایران و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  باشد، گفت: امروز با لطف و عنایت الهی و همت شما همکاران و رویکردی که انجام شده؛ براساس نظرسنجی های ۴ دستگاه اجرایی کشور، محبوبیت نیروی انتظامی و اعتماد مردم به این مجموعه نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده که از این بابت خدا را شاکریم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه برخورد مودبانه در اعمال قانون بسیار تأثیرگذار است و تا سال ها در ذهن ها باقی می ماند، تصریح کرد: با توجه به اینکه پلیس راهور، پیشانی ناجا و نظام است در نتیجه استانداردسازی و تعالی رفتار بسیار مهم می باشد بنابراین باید رفتار، تجهیزات و امکانات هر سال نسبت به سال گذشته بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه رفتار ناشایست در هیچ کجا پسندیده نیست و پلیس راهنمایی و رانندگی براساس قانون و شرع وظیفه دارد با  رفتار شایسته و اسلامی، اعمال قانون کند؛ ادامه داد: همواره اقتدار همراه رأفت و مهربانی بایستی سرلوحه کار کارکنان نیروی انتظامی باشد.

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه در اعمال قانون نباید تبعیض قائل شد تا حق کسی ضایع شود زیرا جبران ناپذیر است، افزود: اجرای صحیح قانون موجب ایجاد نظم و حفظ آرامش می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم نیروی انتظامی این است با افزایش تجهیزات و تقویت نیروی متخصص انسانی بتواند تصادفات جاده ای و شهری را تا حد قابل توجهی کاهش دهد، البته طی چند ماهه گذشته قرارگاه کاهش تصادفات نیز در این خصوص راه اندازی شده است.

سردار اشتری در خاتمه با اشاره به بحث معیشت کارکنان، افزود: در این رابطه با افزایش حقوق کارکنان تأثیر مضاعفی در تقویت روحیه آنان ایجاد شود که این موضوع در انجام مأموریت ها بسیار تأثیرگذار است.

سردار حسین اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر