کد خبر: 699288 A

در حاشیه بازدید از خط ۶ مترو مطرح شد:

در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون‌شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور و جمعی از مدیران عامل قطارهای شهری کلانشهرهای ایران به میزبانی مدیرعامل شرکت مترو تهران، ضمن تقدیر و تشکر از خلاقیت ها و نوآوری‌های صورت گرفته در متروی تهران، تاکید شد: خلاقیت راهکاری برای رشد اقتصادی و توسعه پایدار است.

به گزارش ایلنا، صبح امروز رجب صلاحی مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، احمدزاده مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور، بنکدار مدیرعامل قطار شهری اصفهان، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، مولوی‌فرد مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه و ساسانی مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه، کیانوش کیامرز مدیرعامل قطار شهری مشهد و حومه به همراه علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران و رییس هیات مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور از خط شش مترو بازدید کردند.

در طی این بازدید، صلاحی خطاب به مدیرعامل متروی تهران گفت: شهرداری و دولت به عنوان کارفرما در کنار هم هستند نه جدا از هم؛ بنابراین در راستای توسعه مترو کلانشهرها بخصوص شهر تهران حمایت های خود را دریغ نخواهیم کرد.

وی به تغییرات گسترده ای که در یکسال اخیردر سازمان شهرداری ها و شهرداری تهران بوجود آمده، اشاره کرد واظهار داشت: امیدواریم با حضور حناچی، شهردار محترم تهران شاهد رشد و پیشرفت بیشتر در برنامه ها و فعالیت های متروی تهران باشیم. 

همچنین احمدزاده، مدیرعامل اتحادیه شرکت های قطارشهری کشور با اشاره به فرآیندها و مشکلات موجود، تصریح کرد: از فرصت فراهم شده برای بازدید از متروی تهران بسیار خرسندیم چرا که دستاوردهای صورت گرفته در این زمینه مایه مباهات است.

وی با اشاره به ضرورت بهره گیری از دانش بومی خاطرنشان کرد: ارتقای توان تخصصی در کنار مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان زمینه لازم را برای بومی سازی صنعت مترو فراهم می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت های قطارشهری کشور با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از کار در خط ۶ مترو انجام شده است، ابراز داشت: این خط از طولانی‌ترین خطوط شهری تهران محسوب می‌شود و هرچند توسعه مترو هزینه‌بر و گران است ولی پاک‌ترین نوع حمل و نقل عمومی به شمار می‌آید و تنها راه برطرف شدن ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت است.

احمدزاده با آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران متروی تهران، بیان کرد: امیدوارم با مشارکت و همکاری متولیان امر توسعه مترو، از جمله دولت، مجلس و شورای شهر در عرصه مدیریت و در عرصه سازندگی موفق باشید و همواره شاهد پیشرفت های روزافزون شما در این مجموعه بزرگ باشیم.

علی امام، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز از حسن نظر دوستان نسبت به عملکرد مترو تهران تقدیر کرد و یادآور شد: امیدواریم با همکاری همه بخش ها و دستگاه های مسئول شاهد توسعه متروی تهران و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و ترافیک در این کلانشهرها باشیم.

گفتنی است خط ۶ مترو تهران به طول ۳۸ کیلومتر و دارای ۳۱ ایستگاه می باشد که از محدوده حرم حضرت عبدالعظیم (ع) آغاز می‌شود و پس از طی مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در ایستگاه امام حسین(ع) با خط ۲، در ایستگاه هفت تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولیعصر(عج) با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به سمت غرب ادامه مسیر می‌دهد و به محدوده شمال غربی تهران می‌رسد.

مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر