کد خبر: 699234 A

براتی سده:

رییس کمیته ایدز و معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: وزارت رفاه باید برای افزایش بودجه مبتلایان به ایدز کمک کند، زیرا نمی‌توان با ۶ میلیارد تومان خدمات جامعی به آنها ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، براتی سده، رییس کمیته ایدز و معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور در همایش روزجهانی ایدز (۲۰۱۸) با عنوان حمایت‌های روانی اجتماعی از مبتلایان به ایدز عنوان کرد: در برنامه استراتژیک کشوری ایدز ۵۰ میلیارد تومان برای ارایه خدمات به مبتلایان ایدز به بهزیستی اختصاص پیدا کرده اما فقط ۳ میلیارد تومان آن پرداخت شده است. ایدز دستگاه متولی خاصی ندارد.

وی ادامه داد: ۲۰ هزار نفر شناسایی شدند که ویروس اچ آی وی را داشتند که از این تعداد حداکثر ۵ تا۶ هزار نفر به بهزیستی مراجعه کردند.برای امسال باید به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر خدمات دهیم، ما توانستیم با اعتبارات کم ۴ هزار و ۳۰۰ نفر را تحت پوشش بگیرم و سال آینده بر اساس برنامه باید به ۵ هزار نفر خدمات ارایه دهیم.

او افزود: باید با توجه به شرایط جامعه، خدماتی که به مبتلایان ارائه می شود جامع تر از گذشته باشد. برنامه استراتژیک ایدز  ۱۵ بند دارد که مشکل آن این است که هیچ دستگاهی نیست که برنامه را پیگیری کند و متولی مشخصی برای آن اعلام نشده است.

او در پایان تاکید کرد: وزارت رفاه باید برای افزایش بودجه مبتلایان به ایدز کمک کند، زیرا نمی توان با ۶ میلیارد تومان خدمات جامعی به آنها ارائه کرد از این رو تلاش می کنیم که منابع خود را افزایش دهیم تا خدمات خوبی به مبتلایان ارائه دهیم.

ایدز بودجه جامعه وزارت رفاه معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر